Esileht » Uudis » Esileht »

Laulge Issandale laul omas südames

03.06.2015 | | Rubriik: Esileht

Ühendkoorid laulsid «Au, kiitus olgu igavest» Raul Talmari juhatusel.
Tiiu Pikkur

Kolmainupühal peeti Nõmme Rahu kiriku aias kontsert-jumalateenistusega Tallinna praostkonna traditsioonilist laulupäeva.

Laulupäev oli pühendatud Maarjamaa 800 teema-aastale ja Nõmme kiriku aias peetava laulupeo 80. aastapäevale.
Rahu kiriku aias peeti Tallinna praostkonna I laulupäev 1935. aasta jaanipäeval. Selleks ehitati looduslik laululava ja puust kõlatara, millel kiri «Laulge Issandale omas südames!».
Laulsid Tallinna koguduste segakoorid ja mängis Kaitseliidu Nõmme malevkonna orkester. Üldjuhid olid Jaani koguduse koorijuht Udu Topmann ja Rahu koguduse koorijuht Johannes Hiob. Vaimuliku kõne pidas piiskop Hugo Bernhard Rahamägi.
Praostkonna laulupäeva traditsioon on teise iseseisvuse aastatel populaarsust võitnud ja kevaditi kõlab Nõmmel vaimulik koorilaul ikka samal laululaval, võites nii külaliste kui Nõmme elanike südameid.
Nõmme Rahu koguduse õpetaja assessor Ove Sander ütles laulupäeva avades: «Mul on südamest hea meel tervitada teid täna siin Nõmme laulupäevade 80. aastapäeval. Meil on põhjust meenutada neid inimesi, kes tookord laulupäevade alustamisega seotud olid, ja neid oli palju. Nimetaksin siin vaid ühe nime, selleks on õpetaja Anton Eilart, kelle kohta öeldi, et ilma temata ei kasva Nõmmel isegi rohi.»
Sel aastal oli lauljaid kahekümne ühest koorist ja ansamblist, suur hulk dirigente ja pillimängijaid. Kooride esituses kõlasid juulis Tartus toimuva EELK vaimuliku laulupeo laulud. Praostkonna muusikajuhi Imbi Laasi sõnul oli see hea võimalus laulupeo laule mujalgi esitada.
Laulupäevalisi tervitas ka Nõmme linnaosa vanem Tiit Terik, kes samuti tuletas meelde, et üks ja sama rohukamaraga kaetud mullast ja paekivist laululava on seisnud siin 80 aastat.
Kontsert-jumalateenistusel teenisid piiskop Einar Soone, praost Jaan Tammsalu, abipraost Arho Tuhkru, Viimsi koguduse õpetaja Mikk Leedjärv jt Tallinna koguduste õpetajad. Tänusõnad kuulusid dirigentidele, muusikutele, koorilauljatele ja kõigile korraldajatele.
Et pühapäeval oli Tallinna vanalinna päevadel kirikupäev, siis toimusid kontserdid paljudes linna kirikutes.
Tiiu Pikkur

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)