Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Lauldi Jeesuse kiituseks

08.06.2011 | | Rubriik: Esileht, Kirikuelu, Uudised

Praostkonna muusikajuht Kristiina Nagel oma kooride ees. Sirje Semm
Võru praostkonna laulupüha peeti pühapäeva õhtul kaskedega kaunistatud Räpina kirikus, mis mõtted suvistepüha nädalasse kandis.

Vabadussõja ausamba juurest alanud rongkäigus mindi pühakotta, saatjaks mürtsuv puhkpill. Lauljad võtsid koha sisse rõdul ja kuulajad kirikupinkides. Praost Urmas Nagel laulis palvega peo sisse.
Oreli taha oli kutsutud Külli Erikson Kadrinast, üllatusesinejaks isa Sakarias, kes peagi Värska õigeusukogudust teenima seatakse. Mõistagi laulis ta koos õpetaja Nageliga. Et selleaastased laulupäevad on kantud uue kiriku laulu- ja palveraamatu kasutuselevõtu 20. aastapäevast, said 294. koraali «Imeline Issand» kaasa laulda ka kirikulised vaheldumisi kooridega.
Laulupäeval olid laulmas kaks Räpina koori (Kristiina Nagel), Urvaste (Erma Kallasse), Rõuge (Ele Vakk) ja Kanepi (Helgi Vassar) koguduse koor ning Põlva vaimuliku lauluseltsi kammerkoor Maarja (Ester Ratassepp). Kungla puhkpilliorkestrit juhatas Väino Repp.
Lauljate poolt hingestatult esitatud mitmekesine kava, külalisorganist ja Võrumaale üsna tavapärane puhkpillimuusika, mis tihti jumalateenistustele sära lisab, lõid üleva meeleolu, sest lauldi ju Issandale, keda kutsuti meie laulu kuuljaks.
Sirje Semm


Tallinna praostkonna laulupäev
peeti pühapäeval, 5. juunil Nõmme Rahu kirikus (lastekoorid) ja kirikuaias (nais-, valik- ja ühendkoorid). Praostkonna 11 kogudusest olid esindatud Jaani, Kaarli, Nõmme Rahu, Peeteli, Saksa Lunastaja ja toomkogudus. Laulupäeva ainus orkester oli Kahro Kivilo juhitud Kose kiriku pasunakoor, kus liikmeid ka nii mujalt Eestist kui Saksamaaltki. Tervituskõne pidas praost Jaan Tammsalu, palvega teenis Nõmme koguduse õp Ove Sander ja õnnistas peapiiskop Andres Põder. Fotol on dirigendipuldis Marika Kahar.
Tiiu Pikkur

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)