Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lätis luuakse politseikaplanaati

28.09.2005 | | Rubriik: Uudised

5. septembril arutati meie lõunanaabrite pealinnas Riias politseikaplanaadi loomisega seonduvat.

Kohtumisel osalesid Seimi esindajana parlamendisaadik ja pastor Janis Šmits, Läti Siseministeeriumi esindajana endine siseminister ja praegune parlamentaarne sekretär Dainis Turlais, Rahvusvahelise Politseikaplanite Konverentsi (ICPC) rahvusvaheliste suhete koordinaator Dan Nolta, Interpoli töö kogemusega Läti Evangeelse Luterliku Kiriku pastor Rinalds Grants ning allakirjutanu.

Läti esindajad väljendasid muret oma politsei vähese populaarsuse ja politseinike madala moraali pärast. Läti Siseministeeriumis luuakse olukorra parandamiseks tegevuskava, mis peaks käesoleva kuu lõpul valitsuses arutusele tulema. Ühe tegevuskava osana plaanib siseministeerium järgmisel aastal käivitada politseinikele suunatud kaplanaadi töö.

Esimese sammuna plaanitakse siseministeeriumi juurde ametisse nimetada kaplanitöö koordinaator, kelle ülesandeks saab Läti oludele sobiva kaplanaadi mudeli väljatöötamine, kaplanite leidmine ja koolitamine, politseikaplanaadiga seonduva avalikkusele selgitamine jne.

Dan Nolta andis lühiülevaate politseikaplanaadi-alastest kogemustest Ameerika Ühendriikides, selgitas ICPC tööd ja võimalusi toetada uue kaplanaadi loomist. Eestis juba paar aastat politseikaplanaadi loomiseks eeltööd teinud allakirjutanu tutvustas siinseid arenguid ning lubas samuti olla abiks nii teadmiste kui ka koostööga.

Arutusel oli ka võimalus korraldada järgmisel või ülejärgmisel aastal Läänemere regiooni kaplanitele ühine baaskoolitus Eestis või Lätis: ICPC on valmis kokku panema rahvusvahelise spetsialistidest koolitajate meeskonna ning tasuma nende transpordikulud ja töötasud, kohapealsete korraldajate hooleks on tegelda majutuse ja muuga.

Politseikaplanaadid toimivad kümnetes riikides üle maailma ning paljudes riikides on vastavad struktuurid loomisel. Politseikaplanite ülesandeks on toetada politseinikke nende pingelises töös, pakkuda konfidentsiaalsust hingehoidlikul vestlusel või pihil vaimulikule usaldatud info suhtes, ent paljudes kohtades ka teenida koos politseinikega kogukonda, toetada leinajaid jne.

Toomas Nigola

See ei sünni väe ega võimu läbi, vaid minu Vaimu läbi, ütleb vägede Issand. (Sk 4:6)