Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Lastetöötegijad pidasid suvepäevi

24.08.2016 | | Rubriik: Kirikuelu

Paljud lastetöötegijad olid seminarile tulnud koos peredega. 2 x Titta Hämäläinen

Augustikuu esimesel nädalavahetusel kogunesid lastetöötegijad Rõuges Ala-Rõuge külalistemajas.

Kohe saabumisel rõõmustas meid külalistemaja soe vastuvõtt, imeilus ümbruskond ja hea toit. Seekord tahtsime lastetöötegijate suvepäevadel pöörata tähelepanu lastetöös osalevate laste perekondadele ja erinevatele olukordadele peredes.
Pühapäevakooliõpetaja näeb last võib-olla ainult mõne tunni kuu jooksul. Kas on võimalik nende tundide jooksul märgata, mis lapse elus toimub, ja vajadusel olla talle toeks? Kuidas märgata ja sekkuda, kui laps kannatab vägivalla all? Kuidas hoolitseda iseenda eest lastetöötegijana kõige selle keskel? Nendel tõsistel, kuid tähtsatel teemadel pidasid seminare ja juhtisid elavat arutelu Karmen Maikalu ja Külvi Teder.
Laupäeva kolmanda seminari jooksul tutvusime töövaldkonna ja meetodiga, millega saab kaasata nii lapsi kui nende vanemaid – see on väikelaste muusikaring. Töö põhimõtteid avas ning näidistunni viis läbi Anna Humal. Anna ja bariton Atlan Karp pakkusid meile ka laupäevasel lõunapausil võimsa muusikaelamuse Rõuge kirikus, andes ilusa kontserdi «Rõõmuvärviline laulukimp».
Nagu ikka olid paljud tulnud seminarile koos perega. Suvepäevade ühised tegevused planeerisime nõnda, et neid oleks väikeste variatsioonidega lihtne kasutada ka perelaagris. Näiteks reede õhtul maalisime pühapäevakoolide lipud, mille abil tutvustasime teistele oma pühapäevakooli. Kõlama jäi mõte, milline lipp kirjeldaks kõige paremini meie perekonda.
Laupäeva õhtul meisterdasime koos jõuluehteid ja saunaõhtu ajal oli võimalus teha endale värskendavat jalavanni. Sellel aastal oli kavas lastele ka eraldi organiseeritud tegevust, et täiskasvanud saaksid rahulikult osaleda seminarides. Sisuka ja huvitava programmi pakkus Teele Jänes koos soome vabatahtlike Susanna ja Joakim Paananeniga.
Tagasisidest jäi kõlama mõte, et kuna lastetöötegijad on enamasti naisterahvad, võiks seminaride ajal olla oma programm ka kaasa tulnud isadele. Mine tea, äkki saab teoks. Reede õhtul ja hommikuti oli võimalus osaleda piiblikümblustel, mida korraldas Eha Kraft. Tekstid haakusid päevade teemaga ja andsid jälle uut mõtlemisainet. Kosutavad olid ka palvused korraldustiimi ja osalejate eestvedamisel.
Väga kõnekas oli see, et suvepäevade lõpus saime osaleda Rõuge kirikus laste ristimispühal, kus ristimise kaudu võeti taevaisa perekonna liikmeteks kolm täiskasvanut ja kaheksa last. Palju mõtteid ja ideid sai koos oldud aja jooksul jagatud, nii saigi tõeks Piibli sõna: «Kui te tulete kokku, siis on igaühel midagi: on laulu, on õpetust, on ilmutust, on keelterääkimist, on nende tõlgendamist – see kõik toimugu ülesehitamiseks» (1Kr 14:26).
Suur tänu kõigile rõõmsa, ülesehitava osaduse eest, kanname üksteist ja kõigi koguduste lastetööd eestpalvetes! Järgmine kord kutsume lastetöötegijaid kokku hooaja stardipäevale laupäeval, 24. septembril Tallinnas.
Titta Hämäläinen

Beebilaulu näidistund. Oma kogemusi jagab Anna Humal.

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)