Esileht » Online » Online artiklid »

Lastetöö õppepäev

24.09.2009 | | Rubriik: Online artiklid

 

Laupäeval, 26. septembril kell 10 on kõik Saarte praostkonna lastetöötegijad oodatud Kuressaare Laurentiuse koguduse majja, Kauba 5 – toimub iga-aastane lastetöö õppepäev.

Seekord on õppepäeva teemaks näitemäng – ilus eestikeelne sõna, kus on kokku võetud nii näitlemine kui mängimine. Mõlemad need on lastetöös olulisel kohal: näitlikustamine ja näitlemine aitab õpitut omandada ja n-ö ise läbi mängimine on veel kõige parem. Nagu ütleb hiina vanasõna: ma kuulan ja ma unustan, ma näen ja ma mäletan, ma teen ja ma oskan.

Õppepäeval tutvustab draamamängu põhialuseid Viljandi kultuuriakadeemia üliõpilane Siim Rahnu. Kuressaare Laurentiuse koguduse loovtööringi juhendaja Ruta Mägi õpetab, kuidas kõige käepärasematest materjalidest lihtsaid nukke valmistada. Õpime ka uusi laule, mänge, võimalik on saada erinevaid näidendeid ja muid materjale, mida lastetöös võib kasutada.

Õppepäev on võimalus ka lastetöötegijate omavaheliseks osaduseks, kogemuste, rõõmude ja murede jagamiseks.

Teretulnud on kõik lastetööhuvilised. Osalemissoovist palun eelnevalt teada anda e-posti aadressil tiina.ool@eelk.ee või tel 5342 7096.

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)