Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Lastelaulude looja esineb muusikapäeval

27.09.2017 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Anu Röömel mängib 1. oktoobril Karksi kirikus.
Arhiiv

Rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril mängib Kessleri orelil Karksi kirikus Anu Röömel.

Viljandi muusikakooli klaveriõpetaja ja mitme lastelaulukogumiku autor Anu Röömel sattus orelimängu juurde kolm aastat tagasi, kui Aaro Tetsmann Viljandist ära läks ja Külli Salumäele langes liiga suur koormus. Nii kutsuti Anu Röömel kogudusse appi. Läbinud orelimängukursused, aitab ta orelimänguga teenida Viljandi Pauluse, aga ka Karksi kogudust. Mõlemat kogudust teenib vaimulikult õpetaja Allan Praats.
Kokku on lepitud, et pühapäeval, 1. oktoobril kell 14 algab orelipooltund ja selle juurde peab õpetaja palvuse. Anu ütleb, et võtab kavasse need lood, milles end kindlamalt tunneb, sest organistina on ta tegelikult algaja. Tänu Tuuliki Jürjole on ta omandanud orelimängu algtõed. Ka on Karksi kiriku orel tema jaoks pedaali ja klahvide asendi tõttu veel harjumatu.
Karksi kiriku orel pärineb aastast 1848 ja selle valmistas Tartumaal sündinud meister Ernst Carl Kessler (1808–1863). Tema ehitatud 120 orelist on vähesed säilinud, üks säilinud pill asub Alaskal.
Kuigi kirik jääb keskusest eemale, ei jäta kohalik rahvas loodetavasti kasutamata juhust, et kuulata haruldasel muusikariistal esinemas Mulgimaa tuntud laulukirjutajat, kes koos tütar Leilaga osales edukalt konkursil „Vaimulik viis vabariigile“, saavutades lauluga „Palve Eestimaa eest“ kolmanda koha. Kontsert on tasuta.
Karksi-Nuia võib aga uhke olla, sest seal on teinegi orel – kümme aastat tagasi sai oreli linna kultuurikeskus. Muusikapäevade kavaga saab tutvuda kodulehel www.muusikapaev.ee.
Rita Puidet

Teemad:

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)