Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Lastelaagris seati sammud tõotatud maale

28.06.2019 | | Rubriik: Kirikuelu
lastelaager

Laagriolümpiat juhatab Angela Ploomi. Kirsika Berit Reino

Tartu Pauluse koguduse pühapäevakooli lapsed käisid Pilistveres laagris.

Maikuu viimasel päeval kogunesid Pauluse koguduse pühapäevakooli õpilased ja õpetajad Pilistvere laagrikeskusesse. Kokkusaamise eesmärk oli igatahes vägev: käia kolme laagripäeva jooksul koos Iisraeli rahvaga läbi pikk teekond Egiptuse orjusest tõotatud maale.
Selleks, et teekond hästi õnnestuks, võeti appi Vana Testamendi piiblilood, huvitavad mängud ja meisterdamised, laulud ja tantsud ning põnev maastikumäng. Tiheda mõttetegevuse juures ei jäetud unarusse ka laste luid-liikmeid. Nimelt toimus laupäeval lausa laagri olümpia, kus pandi proovile oma jalgade kiirus, käte osavus ja musklite ramm. Olümpia lõppedes särasid kõigil käes või kaelas kuldsed šokolaadimedalid, sest kõik olid tublid!
Pühapäeval uudistasid laagrilised Pilistvere iidvana Andrease kirikut. Muu hulgas selgus, et ka kristlik pühakoda on nagu jumalarahva teekond: kiriku ukse taha jääb Egiptuse orjapõlv, kogudusele mõeldud pikihoone tähistab usklike kõrbeteekonda ning altariruum sümboliseerib meie rännaku sihtkohta – tõotatud maad, jumalariiki.
Sellest sihtkohast ja Püha Vaimu juhtimisest rääkis laagri jumalateenistusel õpetaja Kristjan Luhamets, kes teenis kogudust koos kohaliku hingekarjase Hermann Kalmusega. Laagri lõpuks avati Pilistvere koguduse suvekohvik, mida peavad – pange tähele! – inglid.
Igatahes täitsid laagrilised inglikohvikus oma kõhud värske rabarbrikoogi ja laste valmistatud küpsisetortidega. Kas see maitses just täpselt samuti kui Iisraeli rahvale kõrbes antud taevamanna, seda ei tea öelda. Laste ja õpetajate rahulolevad pilgud ja tänulikud südamed jäävad aga ootama juba järgmist laagrit uuel aastal. Teekond tõotatud maale jätkub.
Marek Roots,
Ilmunud Tartu Pauluse koguduse kuukirjas.

 

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)