Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Lastelaager toimus Pindis

10.08.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Esimesel laagripäeval külastati Lasva veetorni, kus on omapärane laulev trepp. Toomas NigolaSeekordne Võru praostkonna pühapäevakoolide lastelaager toimus juulis Lasva vallas Pindis.
Eelmisel aastal kogunesid praostkonna pühapäevakoolide lapsed ja õpetajad Rõugesse.
Ka varasematel aastatel on praostkonna kogudused vahelduva eduga lastelaagreid korraldanud, vaid Räpina koguduses on laagrid toimunud igal aastal juba rohkem kui kümme aastat.
Nõnda on oma teist sünnipäeva tähistanud praostkonna lastelaager alustamas ilusat traditsiooni, ühendades ümberkaudsed kogudused ja tugevdades ühtsustunnet.
Pinti oli laagrilisi kokku tulnud 60 ringis kuuest kogudusest: Rõugest, Põlvast, Pindist, Mehikoormast, Kanepist ja Räpinast; neid võõrustas Pindi kogudus eesotsas kirikuõpetaja Argo Oleskiga.
Korraldamisel oli pindilastele suureks abiks Võru praostkonna laste- ja noortetöö sekretär Ivi Mölder. Laagri õnnestumisele andsid oma panuse ka kõik kohalolijad.
Kolm laagripäeva olid täis põnevaid ja meeleolukaid tegemisi. Toimusid palvused, piibli- ja muusikatunnid, rühmatööd, lõkkeõhtud, sportmängud, ekskursioon jm.
Rühmatööde käigus valmis laagrilipp, mille lapsed ise kujundasid ning väikese abiga ka valmis tegid. Uhke ja omanäoline siidplagu jääb laagrilipuks aastateks.
Ühisettevõtmise tulemus on ka Laagri Teataja. Taas olid lapsed ise hakkajad ja agarad ning kokku sai pea 20-leheküljeline humoorikas ja ülevaatlik ajakiri laagri tegemistest.
Moto all «Iga päev ma tänan Sind» toimunud laagri programm oli tihe, lapsed rahul ja ilm suurepärane. Korraldajad ja osavõtjad jäid igati rahule ning lapsed rääkisid ootusärevusega juba järgmisest laagrist.
Triin Laan

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)