Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lastelaager Saaremaal õnnestus hästi

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Uudised / Number:  /


Laagrilipu langetamine. Õpetaja Rene Reinsoo, Ülle Reinsoo ja Helje Raaper koos laagrist osa võtnud lastega.  Arhiiv.

Kahe aasta järel toimus juulikuus Saaremaal jälle kristlik lastelaager.

Kaks suve jäi vahele, aga nüüd saab jälle lastelaagrit korraldada, tõdes õp Rene Reinsoo kevadel. Kas võiksin ka abiks olla, küsisin õpetajalt. Lastetöö kogemus on mul 30 aasta tagune, ammu pole väiksemate inimestega toimetanud ja 80. sünnipäev on kohe tulemas. 

Õpetaja tegigi varsti ettepaneku asuda appi. Oli siis vaja ennast pakkuda, kahetsesin juba, aga samas oli jätkuvalt suur tahtmine kaasa lüüa. 

Kui Taritu endine koolimaja on palju laagrilistele ulualust pakkunud, siis kultuurijuhi loal tegi seda ka tänavu suvel juulikuus.

Koolikoka tehtud söögid sobisid hästi ja õpetaja Rene hoidis neljal päeval kõigel silma peal. Veel pidas ta lastejumalateenistused ning palvused, jälgis suplejaid meres ja sai loodetavasti ennastki turgutada. Ülle Reinsoo vastutada oli muusika ja lavastused. Laagri teemat „Ole terve!“ kajastasid koguni neli näidendit. Etenduste dekoratsioonid ja kostüümid olid nagu päris teatrist, kõik juhendaja otsitud, õmmeldud. Näitlejad olid toredad. 

Laagri lipule kinnitatakse juurde teema sümbol (Ülle käsitöö) ja seekord naeratas vastu kuldse tikandiga nägu. Terve inimene on ju ka rõõmupall. Vabu kohti jäi lipule veel.  

Saaremaa Lümanda, Kihelkonna ja Kärla kandi lapsed vanuses 6–15 olid registreerunud nooremasse ja vanemasse vahetusse. 

Helje Raaper juhendas magustoidu tegemist. Lõhnad, maitsed ja lapsevanema kingitud kastitäis suuri maasikaid tekitasid isu. Kunstipärane amps viib keele alla. Kavas olid sport ja mängud esivanemate aegadest ning Helje vali hääl ulatus ka kurtide kõrvadeni.

Mina õpetasin viltimistehnikas käevõru valmistamist. Mitmedki valisid kollase ja sinise villa, teadagi miks. Proovida sai ka villa kraasimist, et veenduda – sõrmed ei ole vaid mobla näppimiseks. 

Urve Vakker, Lümanda kooli ajalooõpetajast koduloouurija, leidis ruumi lapsi sportlike mängudega turgutada. Naeru ja nalja oli rohkelt ning leiti, et rõõmus meel ongi tervis.

Laagrit külastasid Nelikaare koguduse noored. Räägiti ka elurataste vahele jäänud ja siis usule tulnuna normaalsusesse tagasi saanud neiust. Armid lõigutud käel meenutavad veel olnut.

Katrin Kuum koos abikaasaga arutles lastega vaimse tervise teemal ja sellest, kuidas Jumala leidmine andis elule värvid tagasi. 

Aime Haamer