Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Lastekoor Väike Küünal ootab uusi lauljaid

02.01.2014 | | Rubriik: Teated

Väike küünal, sära,
näita valgust öös.
Ära kustu ära
katsumuste sees.
(Milla Krimm)

Kirikumuusika Liidu lastekoor Väike Küünal kutsub oma ridadesse laulukogemusega laululapsi vanuses 9–14 aastat. Hea oleks, kui ta oskaks noodist laulda või mängida mõnda instrumenti. Kooriproovid toimuvad laagritena 2–4 korda aastas erinevais Eestimaa paikades, alati antakse ka kontsert kohalikus kirikus. Kooriga töötavad alates 2014. aastast peadirigent Sirje Kaasik, dirigent Kai-Tõe Ellermaa ja kontsertmeister Maarian Lend.
Laagrite põhieesmärk on parandada laste laulmistehnikat, anda neile teadmisi keha hoiakust ja hääle valitsemisest laulmisel, tutvustada ja õpetada eelkõige eesti autorite vaimulikke laule, samuti Kirikumuusika Liidu ning Laste- ja Noorsootöö Ühenduse poolt välja antud lastelaulikute repertuaari, kaasa teenida üritustel, elavdada ja arendada lastekooride tööd kogudustes. Samuti tegeleb laululaager lastele kristlike eluviiside õpetamisega ning püüab laagris laste vaba aega kultuurselt sisustada.
Koori repertuaaris on 1–3häälsed laulud erinevatest ajastutest ja erinevatelt heliloojatelt, eelkõige laulab koor aga eesti heliloojate vaimulikke lastelaule. Nii mõnedki neist on kõlanud koori esiettekandes ja kirjutatud just lastekoorile Väike Küünal.
Esimesed uue koosseisuga laululaagrid toimuvad 7.–9. veebruarini, 25.–27. aprillini ja 13.–15. juunini.
Palume koorijuhtidel oma huvist teada anda ja kooriga ühineda soovivad lapsed registreerida hiljemalt 13. jaanuariks, saates vastavasisulise kirja e-aadressile kml@eelk.ee Ajavahemikul 22.–27. juulini toimub kooril kontsertreis Soome.
Kirikumuusika Liit

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)