Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Laste meeleolukas kirikuöö Viljandis

20.04.2016 | | Rubriik: Kirikuelu

Marko Tiitus seletab väikesele uudishimulikule kirikuööl osalejale, mis on tema ametiristile kirjutatud. Kätlin Liimets

9.–10. aprillini toimus Viljandi Jaani kirikus neljandat korda laste kirikuöö.

2009. aastast tegutseb Viljandi Jaani koguduses laste-, noorte- ja peretöö toimkond, mida juhib teatripedagoog Silvia Soro ning mille eesmärgiks on luua lastele ja peredele võimalused aktiivseks tegutsemiseks koguduseelus. Teiste ettevõtmiste seas on koguduse aastarütmis oma koha leidnud pikisilmi oodatav laste kirikuöö. See üritus sisaldab palju põnevat: mänge, laule, palvehetki, kirikuga tutvumist, meisterdamist, ööbimist kirikus ja osalemist pühapäevasel jumalateenistusel.
Viljandi linnaraamatukogu direktor Reet Lubi, kes kirikuöö korraldamises esmakordselt osales, jagas: «Minu lapsed on päeval kirikus käinud ja neid huvitas, mis öösel kirikus toimub. Ma ei osanud öelda. Täna on ideaalne võimalus anda lastele seda näha. Usun, et see on hoopis teistsugune puudutus.»
Kirikuöö algas varakevadise laupäeva pärastlõunal baptistide lastekoori Juhhei meeleoluka kontserdiga. Pärast kontserti ühendasid üle poolesaja lapse ja täiskasvanu kiriku altariruumis koguduseõpetaja Marko Tiituse eestvedamisel käed, et tänus ja üksmeeles taevaisa poole pilgud keerata ja siis kiirelt õue põigata, et kellamängust osa saada.
Elevil kirikuööst osavõtjad kogunesid särasilmil keldrisaali, mille seinu ääristasid ebaharilikult madratsid ja magamiskotid. Ühiselt kinnitati keha, lepiti juhendaja Mirjam Tiitusega kokku õhtu kodukord ning tunti rõõmu mängudest ja meisterdamisest. Enne veel, kui saadi osa erilisest uinakust kiriku põrandal, valmistuti ühes muusikajuht Tuuliki Jürjoga hommikuseks jumalateenistuseks, õppides kaasa teenimiseks laule.
Kätlin Liimets

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)