Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Lasnamäel toimus osadusõhtu inimõigustest

30.10.2019 | | Rubriik: Kirikuelu
Lasnamäe

Selles Lasnamäel Pae ja Punase tänava nurgal asuvas majas tehakse luterlikku kirikutööd. Erakogu

Lasnamäe Püha Markuse osakoguduses toimunud inimõiguste teemalisel arutelul kõlas ka kriitilisi mõtteid.

Luterlik kirikutöö on Tallinnas Lasnamäel õige aktiivne, kuigi ametlikku kogudust pole veel loodud. Veebilehe www.markuse.ee järgi tegutseb näiteks leerikool ja toimub regulaarne klubiline tegevus. Koguduseelu keskmeks on aga igal teisipäeval algusega kell 18 toimuvad osadusõhtud. Tegemist on vabas vormis koosviibimistega, kus tavaliselt vesteldakse, lauldakse, loetakse Piiblit ja palvetatakse.
22. oktoobril toimunud osadusõhtul olid aga arutuse all inimõigused. See äratab tähelepanu, sest erinevalt Lääne-Euroopast meil neist asjust kirikutes väga palju juttu ei tehta. „Teema võetigi Soomest, kus igal aastal toimub oikumeeniline n-ö ühise vastutuse nädal, mille raames seekord olla fookuses olnud inimõigused,“ selgitas Eesti Kirikule Lasnamäe Markuse kogudusetöö meeskonna juht Margus Sardis.
Osadusõhtu alguses toimus sõnamäng, kus osalejad pidid inimõigustega seostuvaid mõisteid nii kirjeldama, et teised need ära tunneksid. „Seejärel arutati mõnd inimõigust eraldi ja jõuti tõdemuseni, et inimõigusi tuletatakse juurde ning et see muudab maailma keerulisemaks ja tunnetuse ebakindlamaks,“ vahendab Sardis.
Kõlas ka arvamus, et kõik „uued inimõigused“ ei pruugi pikemas perspektiivis püsima jäädagi. „Džentelmenid naeratasid nukralt, et enam ei julge daamidele ustki avada – mine sa tea, millise voliniku poole võidakse pöörduda. Lahkudes seda siiski tehti,“ kinnitas Sardis.
Rain Soosaar

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)