Esileht » Uudis » Uudised »

Lasnamäel kristlikku traditsiooni loomas

22.12.2014 | | Rubriik: Uudised

Algatusrühma liige Margus Sardis loeb Piiblit. Mirva Lappalainen

Juba kümme minutit pärast kodust väljumist istuda soojas saalis toolil, laulda slaidiesitluselt kitarrile kaasa tänapäevase vaimuliku laulu sõnu ning mõelda kaasa Nehemja raamatu seletusele – veel paar nädal tagasi võis see Lasnamäel utoopiline tunduda.

Jaanuarist 2015 kavatseb Lasnamäe luterliku koguduse algatusrühm aga hakata kokkusaamisi korraldama igal teisipäeval. Lindakivi kultuurikeskuse konverentsiruumis on plaanitud kuukavva kaks piiblitundi koos lühikese palvusega, üks pikem jumalateenistus ja üks luterluse tutvustamine.
Sissejuhatavale kohtumisele 2. detsembril jõudsid peale algatusrühma liikmete Margus Sardise ja tema abikaasa Ruti ning misjonäride Kai ja Mirva Lappalaiste kohale veel toetajad EELK Misjonikeskusest: juhataja Leevi Reinaru, rändlaulik Kirsti Malmi ja allakirjutanu. Lasnamäelased on nimetatutest kaks esimest ja viimane.
Nii nagu laastatud Jeruusalemma pärast südant valutav Nehemja palus kõigepealt Jumalalt andeks enda ja oma rahva patte ning seejärel uuris olukorda, toimisime ka siin.
Nentisime, et Lasnamäel elab ilma kristliku traditsiooni toeta mõnikümmend tuhat eesti keelt emakeelena kõnelejat. Olime üksmeelsed, et sobivaid teid just siin koguduse edendamiseks saab üksnes Jumalalt paluda. Märksõnadest jäid kõlama linnaosa eest palvetamine ja inimsõbraliku kogukonna pakkumine. Julgustust andsid telefonikõned, kus oli lubatud ettevõtmise eest palvetada või seda muul moel toetada.
Rutt Sardisele avaldas muljet kohtumiste vaimuliku sisu eest vastutava õpetaja Kai Lappalaise piiblitunni lahendus, kus pikka heietust asendas olulist esiletoov slaidiesitlus. Nagu luterlastel ikka oli tähtsal kohal piiblitekstide lugemine. Lauludes kõlas nii palve Jumalale: «Loo pühapaik armastusele!» kui ka tema vastus: «Vaata, mina teen uut!».
Veidi enne teelauda jõudsid lasnamäelasi tervitama kunagised kogudusetöö arendajad maride seas ja nüüd Sauel – Anu ja Juha Väliaho koos marilanna Anna Mišinaga.
Teine piiblitund Lindakivis peeti eile. Kitarril toetas laule siis Tero Ruotsala. Jooksvat infot leiab Facebookist EELK Lasnamäed otsides. Tere tulemast!
Piret Riim

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)