Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Laseme ideedel sündida

/ Autor: / Rubriik: Toimetaja ringvaade / Number:  /

Per aspera ad astra! – nii lausus Saalomon Vesipruul ärklikorteri väikeses toas luulepoognatega vehkides, väljendades seeläbi sügavaima veendumusega usku ettevõtlikku vaimu ja innovaatilisse lähenemisse.
Teadupärast on käesolev aasta pühendatud innovatsioonile, et anda tõuge uuendustele ja lihtsatele lahendustele. Hiljuti õnnestus mul osa saada turundusguru Houston Spenceri suurepärasest ettekandest. Ilmselt oli ta eestimaiselt jaheda publiku jaoks valmistunud, kuid üsnagi jahmunud sellest, kui kiiresti ja samal ajal tulemuslikult eestlane töötab.
Läinud nädalal ilmus Daniel Vaariku ja Tarmo Jüristo blogisulest «Lühike trolliküti käsiraamat» (troll tähendab Interneti-slängis inimest, kes postitab solvavaid kommentaare võrgukeskkonda, et provotseerida teisi inimesi ning häirida diskussiooni), mis pakub lahendusi veebis valitsevale kommenteerimisprobleemile, ilma et rikutaks inimõigusi ja riivataks sõnavabadust. Ja kuigi paar päeva hiljem Vikerraadio saates «Uudis+» esinenud Delfi arvamustoimetaja Rain Kool leidis, et portaalile ei ole sealsed trollid probleemiks ning nad ei soovi neid ka ohjata, sest Delfi jaoks pole anonüümsete netikommentaaride lubamisel tegemist sõnavabaduse, vaid äriga, on tehtud ettepanekud paljude väljaannete jaoks tänu väärt.
Ehk sünnib suuri ideid ja leidlikke lahendusi ka peagi toimuval EELK juhatuste esimeeste konverentsil. Mullu esimest korda korraldatud konverents kogus rohket osavõttu ja positiivset tagasisidet. Tänavu on osalejate (seega ka inimeste, kes midagi paremaks muuta soovivad) arv veelgi suurem. Kevadel toimusid kogudustes valimised ning ametis on palju uusi inimesi, kes konverentsil kaasa löövad.
Kuigi initsiatiiv on sageli karistatav, tasub ideedest rääkida (kas või tagasiside pärast), uurida tulevikutrende (ka globaalseid) mõttega, milliseid lahendusi need vajavad, ning olla loominguline. Võib öelda, et on asju, mille toimimisviisi ka tagantjärele targutades seletada ei oska, aga ka seda, et masu-aasta lõpuni on kõigest 92 päeva, vähemalt optimistide arvates.

Merje Talvik