Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Lapsed joonistavad jumalakogemust

17.06.2015 | | Rubriik: Kirikuelu

Eri vanuses laste piibliteemalised erinevas tehnikas tööd on näitusel taastamist ootavas Tartu Maarja kirikus.
Liive Koppel

Tartu Maarja kirikus saab kogu suve vaadata laste joonistusi, kus nad kujutavad tuntud piiblilugusid.

Tartus tegutseb 2002. aastast kristliku kunstniku Liive Koppeli juhtimisel laste kunstiring, kus osalejaid oli selleks kevadeks paarkümmend alates koolitee alustajatest ja lõpetades tudengitega. Kui alguses käidi koos metodisti kiriku juures, siis juba pikka aega toimuvad tunnid Pauluse kiriku tiibhoones.
Igal tunnil on oma teema, kunstnik loeb ja selgitab piibliteksti ning siis hakatakse kuuldut paberile kandma. Mõni kärsitum või tekstist innustust saanu on jõudnud juba pliiatsid haarata. Nii on paberil kuju võtnud näiteks hea karjase, külvaja ja Joona lugu. «Piibel kubiseb erinevatest lugudest,» ütleb Liive Koppel.
«See ei ole tavaline näitus, kus pildid reas, vaid iga pilt kannab endas sõnumit. Nüüd jääb vaid loota, et vaataja selle üles leiaks ning selle läbi paremaks ja puhtamaks saaks ning Jumalale lähemale jõuaks,» sõnab kunstnik näitust kommenteerides. Materjalidena on kasutatud põhiliselt õlipastelle, värvipliiatseid ja akvarelle, sest remonditud lastehoiu ruumides, kus koos käiakse, on üsna kitsas, pealegi ei ole lubatud mööblit värviplekkidega kaunistada.
«Hästi vahva on lastega koos töötada, igal lapsel on oma käekiri ja sisemine side looga. Suur töö sai tehtud, laste tööd said üles ja ma loodan kogu südamest, et paljud seda näitust näevad ning sellest puudutatud saavad,» loodab Liive Koppel.
Tartu Maarja kirik, kuhu näitus on üles pandud, on avatud teisipäeviti ja reedeti kell 10–14 ja pühapäeviti enne teenistust. Kes Tartusse vaimulikule laulupeole tulevad, neil soovitab kunstnik kindlasti näitusel käia.
Oma soovist näitust külastada võib teada anda ka koguduse kantseleisse telefonil 734 1111, võimalusel avatakse uks mõnel teiselgi ajal.
Rita Puidet

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)