Esileht » Uudis » Uudised »

Lapsed joonistasid jõulukaardid

02.12.2015 | | Rubriik: Uudised

joulukaardidOleme jõudnud Kristuse ootamise aega ja pühapäeval süüdati esimene advendiküünal. Üks aastast aastasse korduv tegevus enne pühi on sõpradele jõulutervituse saatmine. Peapiiskop Urmas Viilma ongi juba asunud kirjutama jõulukaarte.
Teisipäeval tunnistas kirikupea Eesti Kirikule telefonitsi, et on 500 kaarti jõudnud ära signeerida ning see tegevus on andnud talle juba hea jõulutunde. Ta toonitab, et iga kaart on omaette kunstitöö ning räägib tegija ja tema õpetajast juhendaja suurest pühendumusest. «Lapsed, kõik eranditult, on tõesti palju vaeva näinud ja nende õpetajad on samuti kiitmist väärt,» toonitab peapiiskop, selgitades, et sel aastal saadab ta enda ja EELK nimel jõulutervitused teele meie luterlike kirikukoolide laste temaatiliste joonistustega. «Minu ainuke mure on, et kui lapsed on nii palju vaeva näinud, kas siis kaardi saaja ikka oskab seda hinnata,» mõtiskleb kirikupea, kelle pühadetervitus on sel aastal seotud sõnumiga kirikukoolide vajalikkusest ja kohast Eesti hariduselus.
Sekretär Sigrid Põld selgitab, et juba septembris otsustati, et sel advendil, mil Urmas Viilma saadab üle ilma oma esimesed jõulutervitused uue peapiiskopina, soovitakse teha natuke teisiti. See oli peapiiskopi idee kaasata meie luterlike erakoolide õpilased ja vanemate lasteaiarühmade lapsed. Rõõmustaval kombel tulid kõik koolid – Tallinna Toomkool, Tallinna Kaarli kool ja Tartu luterlik Peetri kool – väga hästi mõttega kaasa. Kaartide tegemine jagati kolme kooli vahel ära. Kõige rohkem töid tuli toomkoolist, mis on vanim ja kus lapsi kõige rohkem. Kokku joonistasid lapsed 500 kaarti, mõni laps sai hakkama mitmega. Kaardi tagakaanel on noore kunstniku nimi ja joon all kooli nimel, kus laps õpib. Peale maalimise olid teretulnud teisedki tehnikad, mida lapsed rohkelt ka kasutasid. Nõnda on mõnel kaardil inglil lõngast lehvivad juuksed, teisel jälle lammastel sätendavast paberist vill selga kleebitud, samuti on kasutatud kollaaži ja teisigi vahvaid viise jõulusündmuse edastamiseks.
Peapiiskop tänab lapsi ja nende õpetajaid ning loodab, et rõõmu on jagunud sellest koostööst lastele ning jagub ka kaardi saajatele. Kaardid lähevad teele nii Eestisse kui ka välismaale. Lisaks saadetakse tervitusi ka e-kirjaga, mille kujunduses kasutatakse samuti laste temaatilisi pilte. Kokku läheb peapiiskopi sekretariaadist teele tuhatkond jõulutervitust.
Eesti Kirik

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)