Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Lapse teejuht kirikusse

08.04.2015 | | Rubriik: Kirikuelu

Urvaste_brošToimetusse on jõudnud kahe koguduse üllitised, mis tutvustavad kirikut lastele.

Urvaste koguduse õpetaja Üllar Salumets on koostanud vihiku «Saa tuttavaks – Urvaste kirik», mis on ilmunud juba eelmise aasta lõpus. Ilmumist on toetanud muinsuskaitseamet. Vähestel lehekülgedel on koos fotodega lastele mõistetavas keeles selgitatud kiriku olemust, altari, kirikukellade, kantsli jm tähendust. Et Urvaste kiriku tornis on kukk, mitte rist – on seegi selgitust vajanud.
Risti koguduse eestvõttel ilmus lastele mõeldud teejuht Risti kirikusse. Raamatu «Läki koos» autor on kirjanik Hille Karm, kelle isa Raoul Ok(k) oli Risti koguduse õpetaja aastail 1961–1980. Trükist rikastavad lustakad joonistused Reet Helisabeth Karmi sulest. Erinevalt tavapärasest raamatust pakub äsjavalminu lapsele võimalust ka ise joonistada oma maitse kohased võlvimaalingud või lahendada ristsõna. Trükise väljaandmist on toetanud Kohaliku Omaalgatuse Programm.
Kõik huvilised saavad raamatu soetada Harju-Ristil asuvast Risti kirikust. Risti ja Padise kool saavad raamatuid kingiks varuga, et neid jaguks ka järgmiste aastate koolijütsidele jagada.
Risti kogudus esitleb raamatut kirikus pühapäeval, 12. aprillil kl 13 algava jumalateenistuse järel.
Eesti Kirik

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)