Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Läki Tartusse kirikupeole!

25.06.2015 | | Rubriik: Uudised

laulupeo ja kirikupäeva embleemAlanud suvi tõstatab oma sisuka kultuurikalendriga terava vajaduse teha valikuid. Kuhu minna ja mida teha (loe: millest loobuda), on küsimus, mis aktuaalsemast aktuaalsem. Loodetavasti on kirikuinimeste otsus in corpore kindel, kuhu heinakuu alguses sammud seada.
2.–5. juulini on ülikoolilinn Eesti luterlaste ja meie külaliste võõrustamiseks valmis. «Tartus on sündinud kõik olulisemad ja suuremad Eesti laulupeod,» tõdeb oma pöördumises Tartu linnapea Urmas Klaas (tekst ilmub 1. juulil kirikupeo erilehes), üteldes peolistele tere tulemast. Linnapea loodab, et vaimulikust laulupeost jääb Tartusse tähendus ja hingevägi, mis meie ettevõtmisi hoiab.
Vaadates kirikupäeva ja vaimuliku laulupeo kava (vt www.eelk.ee/kirikupaev/ ), on hõlbus mõista, et pakutakse igale maitsele. On suuri rahvakogunemisi ja kammerlikke kokkusaamisi, on kaasategemise ja kaasaelamise võimalusi, on lastele, noortele ja eakatele mõeldut. Lisaks jumalateenistustele ja palvustele kirikutes, rongkäigule läbi linna ja suurele laulupeokontserdile lauluväljakul on kavas raamatu ja Eesti Rahva Muuseumi näituse esitlus. Programmi koostajad on püüdnud seda seada nii, et esinejatest ja publikust moodustuks üks tervik, kogudus, kes kiidab suust ja südamest oma Issandat.
Eesti Kirik

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)