Esileht » Uudis » Uudised »

Lahti võõrustas Soome kirikupäevalisi

18.05.2011 | | Rubriik: Uudised

13.–15. maini toimusid Lahtis Soome luterliku kiriku kirikupäevad, millest võttis osa ligi 80 000 inimest.
Kokku said nii vaimulikud, töötegijad, vabatahtlikud kui kõik teised huvilised. Peeti seminare, kontserte, koolitusi, palvusi ja teenistusi, aga ka võistlusi nii grafitis kui jalgpallis. Oma tegemisi ja materjale tutvustasid kümned kristliku suunitlusega organisatsioonid ja allasutused.
Soome kirikupäevade ajalugu ulatub juba 1918. aastasse. Seekordsesse rikkalikku programmi kuulusid ka mitmed koolitused töötegijaile. Ühel niisugusel kõneldi sõsarkirikute olukorrast ja suundumustest Ingeri, Eesti ja Ungari luterlikus kirikus.
Suomen Liikemiesten Lähetysliitto ry (SLL) on EELK Misjonikeskuse partner ja kiriku kaastööliste koolituse (KKK) toetaja. Sellel aastal kutsus SLL EELK esindajaid osa võtma Soome kirikupäevadest, sest laupäeval, 14. mail oli koguduste nõukogu liikmete päev. See toimub alati Soomes pärast valimisi.
Et meiegi KKK tegevus on suunatud eelkõige koguduse juhtorganitele ja töötegijatele, siis oli hea võimalus näha, tutvuda ja õppida. Meilt osalesid põhjanaabrite üritusel assessor Joel Luhamets, Merike Uudam (misjonikeskuse nõukogu liige), KKK koolitajad Katrin Ennok, Ester Liinak, Hedi Vilumaa ja Katrin-Helena Melder (KKK koordineerija).
Koguduse nõukogu liikmete päeval kõneles peapiiskop Kari Mäkinen, kes rõhutas iga inimese rolli ja ülesannet kogudusetöös. Ta nimetas neid kiriku ajaloo tegijateks, kes annavad oma panuse kiriku töösse. Mäkinen rõhutas, et kristlik kogudus on elav ihu, mis liigub ja elab, ning elavaks toimimiseks on hädavajalik usaldus – Jumala ja inimeste vahel.
Järgmised Soome kirikupäevad toimuvad 2013. aastal Kuopios.
Eesti Kirik

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)