Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Lähenedes Kristusele läheneme üksteisele

08.12.2009 | | Rubriik: Kirikuelu, Uudised

Maarja Tamm (vasakult), Vivia Teller, Eeva Toivanen, Kadri Siilivask ja Liina Peeters Turkuhalli ees. Foto: Antti IivariMaata Näkyvissä on iga aasta novembrikuus toimuv põhjamaade suurim kristlik noortefestival Soomes.
Evangeelium ja gospelmuusika kogusid Turus kokku umbes 10 000 inimest. Festival, mis sai alguse 1984. aastal 17aastaselt surma läbi lahkunud kristlase Timo Vainio mälestusüritusena, on aastatega kasvanud väga suureks.
Festivalile sõitsid ka Eestis töötav Soome misjonär, Ridala ja Martna koguduse õpetaja Kari Tynkkynen ja  Lääne-Nigula koguduse õpetaja abipraost Leevi Reinaru koos kümne Lääne praostkonna noorega.
Turu Mikaeli kogudus on Ridala ja Mihkli sõpruskogudusena toetanud eesti noori festivali ajal majutusega. Kari Tynkkyneni arvates on tähtis see, et festivali külastades noored mõistaksid, et nad ei ole kristlastena üksi, nii nagu Eesti igapäevaelus paraku tundub.
Tartus elava misjonäride pereisa, noortejuht Sakari Seppälä käis festivalil juba 18. korda. Sakari ja tema abikaasa Riikka kõnelesid messikeskuse misjonitelgis Eesti religioossest olukorrast ja misjonitööst. Nende muusikust poeg Aarni sai koos oma ansambliga esineda ka pealaval. Tartu ülikoolis õppiv soomlanna Eeva Toivanen osales festivalil nelja eestlasest sõbrannaga.
Üks neist, festivali esmakülastaja Maarja Tamm Tartu Pauluse kogudusest kirjeldab oma kogemust nõnda: «Festival oli minu jaoks suur Jumala ime – osalejaid oli nii palju ja ma suutsin aina imestada, et paljud noored mitmest riigist on valmis muutma inimkonna ühtsust nähtavamaks. Suurim avastus oli ehk mõistmine, et mida lähemale tuleme Kristusele ja Tema evangeeliumile, seda lähemale tuleme üksteisele. Loomulikult lisas sündmus uut indu minu palveellu ja Jumala otsimisse.»

Riikka Lautamo-Seppälä

Maarja Tamm

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)