Esileht » Online » Online artiklid »

Läänemaal tähistatakse taasiseseisvumispäeva

16.08.2011 | | Rubriik: Online artiklid

Läänemaal tähistatakse Eesti taasiseseisvumispäeva Missio 2011 tänunädalaga Laul ja vabadus.

Haapsalu piiskopilinnuse õuel toimub 20. augustil 2011 algusega kell 16 suur oikumeeniline tänujumalateenistus ja lippude tseremoonia. Teenivad EELK peapiiskop Andres Põder ja Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikute esindajad. Kontsert-jumalateenistusel laulab 300-lauljaga ühendkoor.

Lippude tseremoonial on kõikide maakondade, Läänemaa omavalitsuste ja koguduste lipud. Lippude kohaloleku kaudu mõtleme kogu Eestimaale ja rõhutame Eesti ühtsust. Lippude paraadi läbi linna kannavad mootorratturid ja tseremoonia viib läbi Kaitseliidu Lääne Malev.

Tegemist on terve nädala kestvate üritustega, milles on kunstinäitusi, lastele ja noortele suunatud üritusi. Raskuskeskmes on 20. augustil kl 10 algavas vastrenoveeritud Haapsalu Jaani kirkus toimuv konverents, kell 11 lossiõuel algav lastepäev ja kl 16 toimuv jumalateenistus. Päeva lõpus toimub toomkirikus Jaan Kolbergi filmi "Kaks päeva augustis" linastus ning kell 21 noorte rokk-kontsert piiskopilinnuses. 

23.-25. augustil toimub EELK koraalimaraton Haapsalu Toomkirikus. Lauldakse läbi kogu kiriku lauluraamat algusest lõpuni, kokku teeb see 484 laulu. Kiriku lauluraamat on väga rikkalik ja mitmekesine oma lauluvara poolest, nimelt on siin laule, mida on lauldud sajandeid kõrvuti vaid paarikümne aasta vanuste laulude ja meloodiatega.

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)