Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Läänemaa sädeinimene on Leevi Reinaru

26.10.2011 | | Rubriik: Uudised

 Misjonipüha eelsel päeval kuulutati Haapsalus kodanikuühenduste konverentsil ja sädeinimeste tunnustamisel sädemete sädemeks Leevi Reinaru.
Leevi Reinaru on Lääne praostkonna abipraost, Lääne-Nigula koguduse õpetaja, misjonikeskuse juhataja. Osaleb aastaid Lääne maavalitsuse ja praostkonna vahelise koostöökomisjoni töös. «Leevil on oskus luua ja juhtida vabatahtlikest koosnevat meeskonda. Ehedaks näiteks oli tänavuse missio korraldamine, mida Leevi juhitud võrgustik korraldas kaheksa kuud,» vahendab Kadi Paaliste Läänemaa arenduskeskusest.
Praost Tiit Salumäe on öelnud: «Nii suure mõõtmega üritustel on tavaliselt projektijuht, siin tehti kõik südamega ja vabatahtliku tööga. Ühine vastutus on oluline, see on kodanikuühiskonna ülesehitamine. Tihti on oht, et rahvuslikud tähtpäevad jäävad tähistamata.
Lihtne on loobuda ja mitte korraldada, kuid nii ei saagi inimesed osa olulistest asjadest ja ei toimu väärtuskasvatust. Ise tehtud natuke lihtne asi läheb kõigile korda. On oluline, et tehakse koos midagi, tehakse ära ja tekib ühtekasvamise hea tunne.»
Selle aasta Läänemaa sädeinimesed on tähelepanuväärsed vabatahtlikud. Teiste seas leidsid tunnustust ka Anu-Lii Jürman, kes on juba paarkümmend aastat olnud Kirbla koguduse eestvedaja, panustanud oma aega just noortega tegelemisse. Ja Ridala koguduse õpetaja Kari Tynkkynen, kes lisaks koguduse teenimisele edendab ka kohalikku elu. Kari õpetab soovijatele soome keelt.
Eesti Kirik

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)