Esileht » Online » Online artiklid »

Läänekristlased tähistavad palmipuudepüha

15.04.2019 | | Rubriik: Online artiklid

Läänekristlased tähistavad Palmipuudepüha ehk püha, mis langeb pühapäevale nädal enne esimest ülestõusmispüha. Kirikukalendri järgi algab pärast palmipuude püha suur nädal ehk vaikne nädal.

Piibli järgi on palmipuudepüha see päev, mil Jeesus läks viimast korda Jeruusalemma ning inimesed tervitasid teda palmiokstega kui kuningat. Ei möödunud aga kuigi kaua, kui sama rahvahulk nõudis ta ristilöömist, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

“See on suure rõõmu ja hosianna hüüdmise aeg ja suur nädal sealt edasi näitab, kuidas inimlik rõõm ja hõiskamine võib ühes hetkes muutuda hoopis reetmiseks ja nõudeks, et lööge ta risti. Või ka kättemaksuks. Samas on see hea näide sellest, et kuidas ka siis , kui inimlik veab alt, suudab jumalik välja kanda. Need on suure nädala kõik toonid. Algavad täna ja lähevad ülestõusmispühadeni välja,” selgitas EELK Tallinna Piiskopliku Toomkoguduse õpetaja Arho Tuhkru.

Edasi vt ERR Uudistest.

Kiidetud olgu Jumal, meie Issanda Jeesuse Kristuse Isa, kes oma suurest halastusest on meid uuesti sünnitanud elavaks lootuseks Jeesuse Kristuse ülestõusmise läbi surnuist. (1Pt 1:3)