Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Lääne praostkonna konverents toimus Mihklis

02.10.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

26. septembril toimus Pärnumaal Mihkli kirikus igakuine Lääne praostkonna konverents, kuhu olid kutsutud kuueteistkümne Läänemaa koguduse õpetajad, esindajad ja organistid.

Nagu välja kujunenud, võttis üritus terve päeva ning koosnes kolmest osast.
Hommik algas Johannese evangeeliumil põhineva piiblitunniga, mille viis läbi Joel Reinaru. Järgnevalt astus ettekandega üles usuteaduse instituudi rektor dr Ove Sander.
Rektor Sander keskendus kiriklikule haridusele, alates kristlikest koolidest ja lõpetades taseme- ja kutseõppega. Erilist huvi pakkus kokkutulnutele praegune täiendusõppe seis. Soovitati suuremat süsteemsust ja etteplaneeritust.
Ove Sander lisas, et läbimurde saavutamiseks on tarvis selgeid kirikupoliitilisi otsuseid, kuidas muuta täienduskoolitus vaimulikuks olemise ja vaimulikuna teenimise loomulikuks osaks. Ettekandele järgnes praostkonna tegemisi käsitlev ja planeeriv infotund.
Ridala Maarja Magdaleena koguduse õpetaja Kari Tynkkyneni sõnul oli tegu korraliselt toimuva konverentsiga, millel on iga kuu erinev teema. Teemad kinnitab praost, kuid neid võivad pakkuda ka teised kiriku esindajad.
Enamasti peetakse konverentsi erinevates Läänemaa kirikutes, kuid traditsiooniks on saanud, et aasta esimene kokkusaamine toimub Haapsalus ja mihklipäeva läheduses aset leidev konverents alati Mihkli kirikus.
Diana Tomingas

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)