Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Lääne praostkonna koguduste juhatuseesimehed kohtusid

10.08.2022 | | Rubriik: Esileht

Lääne praostkond soovib tänavu suvel toimunud koguduste juhatuseesimeeste kokkusaamist muuta traditsiooniliseks.

Suveseminar toimus juuli alguses Vormsi saarel. „Kuigi Vormsi on meie praostkonna pärisosa, on ta ikkagi ka meile üsna eksootiline, meretagune paik. Suviti on saar suure külgetõmbega koht ja seetõttu otsustasime meiegi just seal oma esimese kokkusaamise korraldada,“ selgitab abipraost Küllike Valk korraldajate nimel. Tema sõnul jääb kirikupiirkonna koguduste juhtidele kord aastas üle Eesti toimuvast juhatuseesimeeste konverentsist väheseks, mistõttu tekkis mõte saada omavahel kokku. 

„Kutse suveseminarile said kõik Lääne praostkonna koguduste juhatuseesimehed. Mõte oli üksteist paremini tundma õppida, vahetada teavet nii koguduseelu kui toimetamiste kohta, aga ka üheskoos valutada südant meie vanade ja väärikate pühakodade pärast,“ selgitab Valk ja täpsustab, et selline kokkusaamine oli esmakordne. „Et selline kokkusaamine toimus esimest korda, siis oli see pigem ettevaatlik ja tagasihoidlik. Saime puhata, saart uudistada, omavahel tutvuda ja natuke targemaks neitsi Maarja asjus ka,“ räägib abipraost ning lisab, et järgmisel suvel plaanitakse kindlasti taas kokku tulla. Sama meelt on osalejad. 

Reet Pikkmets, Mihkli koguduse juhatuse esimehe abikaasa: Tore oli. Sai tundma inimesi, keda varem ei teadnud. Mandriinimestel on alati tore mõnele saarele minna. Oleks tore kõigi praostkonna koguduste esimeestega tuttavaks saada, aga kuidas neid motiveerida kokku tulema, ei oska ütelda. 

Agne Viilma, Lääne-Nigula koguduse juhatuse esimees: Eesmärgiks oli tutvuda omavahel, vahetada kogemusi, olla nõu ja teadmistega toeks uutele kaasteelistele. Võõrustajaks oli Vormsi Püha Olavi kogudus, keda esindasid õpetaja Ants Rajando, juhatuse esimees Jaak Kaabel, tublid koguduseliikmed Kristina Rajando ja Ene Rand. Oleme väga tänulikud kaetud laua ja hubases kogudusemajas ööbimise eest! 

Õhtuks oli Küllike valmistanud ette väikese huvitava seminari heinamaarjapäevast, Euroopa Liidu lipust ja veel paljust muust. Saime uusi ja huvitavaid teadmisi, mis andis teemat edasi uurimiseks ja aruteluks. Päeva lõpuks oli meile köetud saun ja grillitud suupisted. Küllikese missioon, seekord teenida meid, õnnestus parimal kombel.

Kai Kraus,Ridala koguduse juhatuse esimees: Kogudused on oma liikmete nägu ja ju tohib arvata, et juhatuses olevad inimesed on samuti koguduse nägu. Erinevad, kuid mõneski mõttes sarnased on kogudused, eks enamikul sama mure: kuhu küll kõik koguduse liikmed saanud on, kuidas neid veel aktiivsemalt koguduse/kiriku töösse kaasata. Kuidas kogudus saaks teenida, unustamata ära oma peamist missiooni teenida Jumalat ja kuulutada tema sõna.

Kui talvel on kirikuõpetajate veidi ametlikum lõunasöök, mis samuti võiks olla traditsioon, siis töötegijad – koguduste juhatuste liikmed/esimehed/aktiiv võiks vabamas vormis just suvel kohtuda.

Eesmärgiks võiks olla, et vähemalt pooled juhatuseesimehed tuleks kokku.

Eesti Kirik

Kõikide silmad ootavad Sind ja Sina annad neile nende roa omal ajal. (Ps 145:15)