Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Lääne praostkond sai lauldes kokku

14.06.2019 | | Rubriik: Kirikuelu

Lääne praostkonna muusikud Sirje Kaasik (paremal) ja Lia Salumäe. Endel Apsalon

Juunikuu esimesel päeval kohtusid Lääne praostkonna koguduste inimesed Varblas.

Praostkonna laulupäevale kogunes koore Haapsalust, Nõvalt, Lääne-Nigulast, Kullamaalt, Varblast ja Tõstamaalt. Kaugeimaks külaliseks oli Kose kiriku pasunakoor.
Päev algas palvusega, millel piiskop Tiit Salumäe seadis ametisse praost Kaido Saaki. Piiskopliku läkituse tööks said ka praostkonna nõukogu liikmed.
Pärast seda viimistlesid koorid ühiselt ja üksiti oma laulukõla, samal ajal pakkusid kohaliku koguduse liikmed eesotsas juhatuse esimehe Lea Lehisega võimalust teha ise ja osta käsitööd, vaadata kanu ja küülikuid ning ratsutada hobusega.
Külalisteväe toitlustamisel olid suurimaks abiks Pirttikylä sõpruskoguduse vabatahtlikud Soomest.
Päeva peasündmusel, kontsertjumalateenistusel, kõlasid koorid Lia Salumäe, Sirje Kaasiku, Danguole Tambergi, Tooni Leedjärve, Helle Reinaru, Ivi Küla ja Ivi Kase käe all hästi, nagu ikka. Oma panuse lisas ka pasunakoori juht Kahro Kivilo.
Jumalateenistusel tervitasid kuulajaid kõnedega praost Kaido Saak, Lääne-Nigula vallavanem Mikk Lõhmus ja Lääneranna vallavanem Mikk Pikkmets, kes kinkis Varbla kogudusele valla lipu.
Kingituse vastu võtnud koguduseõpetaja Lembit Tammsalu tuletas meelde, et viimatise haldusreformiga loodud Lääneranna valla (end Lihula, Hanila, Koonga ja Varbla) lippu ei ole veel kirikus õnnistatud. Loodetavasti seisab see sündmus peagi ees.
Piiskop Tiit Salumäe kontserdikõnes leidis käsitlemist laulupäeva teema „Eesti keel ja eesti meel“.
Illimar Toomet,
Märjamaa ja Kirbla koguduse õpetaja

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)