Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Laagrikeskusel Talu valmis peamaja

16.10.2013 | | Rubriik: Uudised

Möödunud laupäeval, 12. oktoobril toimus laagrikeskuse Talu uue peahoone avamine.

Ilusa sügisilmaga õnnistatud avamisüritust oli kaema tulnud ligi 200 pealtvaatajat. Esines tore lasteorkester, EELK peapiiskop Andres Põder pidas kõne ning õnnistas hoone sisse. Südamest tänati kõiki, kes on nõu ja jõuga aastate jooksul abistamas käinud.
Talu külastajad said laagri suurel ja ilusal territooriumil ringi uudistada ning suppi, pirukat ja kringlit süüa. Talu suvekööki oli püsti pandud jäätisekohvik. Päeva tipphetk oli loomulikult maja avamine, pidulikul lindilõikamisel osalesid Sirje Kiivit, Andres Põder ja Alpo Järvi.
Ürituse korraldaja ja Talu ühe eestvedaja Sten Luige sõnul oli laupäevane sündmus tõesti kauaoodatud. Talu ehitus sai alguse 2005. aastal ehitusloa saamisega. Järgneval kaheksal aastal on ehitamisel abiks käinud nii professionaale kui vabatahtlikke Eestist ja Soomest.
Eriti suur abi tuligi Soomest Herättäjä-Yhdistyselt, kes teeb tänuväärset abitööd kogu maailmas. Kokku käis Talu peamaja ehitamas üle 120 abilise. Ilusa ja praktilise hoone projekteeris Ants Rajando.
Tänu uuele majale mahub laagrikeskusesse rohkesti külastajaid öömajale, nüüd jätkub voodikohti suisa 80 inimesele. 750 ruutmeetri suuruses hoones on magamisruumid, köök ja tegevusruumid. See oligi üks väga oluline põhjus, miks peahoone valmimist Luige sõnul oodati, nüüd on võimalik tänu suurtele siseruumidele Talul aasta ringi töös olla ning laagreid ja huvitegevust korraldada.
Diana Tomingas

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)