Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kuusalu pastoraat tõuseb tuhast

23.12.2020 | | Rubriik: Kirikuelu
Kuusalu pastoraadi valges saalis on pildile tulnud osa külalistest, kes oreliprofessor Andres Uibo eestvedamisel reisi ette võtsid.

2014. aastal tules põlenud Kuusalu pastoraat on ülesehitamisel ja valmis külaliste vastuvõtuks.

Prof Andres Uibo juhitud kirikuid ja oreleid tutvustava reisisarja jätkuks saadigi kokku Kuusalus õpetaja Jaanus Jalaka külalistena. Jumalateenistusel Kuusalu kirikus teenisid peapiiskop Urmas Viilma, õpetajad Arne Hiob ja Jaanus Jalakas, orelil Andres Uibo, laulis kontratenor Ka Bo Chan. Oli juttu ja muusikat. Sõbralikul pilgul jälgis kirikulisi Andrei Lobanovi vitraažilt maestro Hugo Lepnurm. Kuusalu mehed on kanged. Panid kirikusse üles vitraaži, kuigi pidid selle ülespanemise eest võitlema. 

Vaid kuus aastat pärast põlengut on pastoraat soe ja valge ning valmis külalisi vastu võtma. Advendisöömaaeg peetigi pastoraadis ja lauakõne pidas Arne Hiob. Kogudusel on pastoraadi ülesehitusel hea koostöö Laurentsiuse Seltsi ja selle esimehe Sulev Valdmaaga.

Selleks aastaks on pastoraadis sisetööd lõpetatud: 80-ruutmeetrine suur valge saal ja enamik I korruse ruumidest on kasutuskõlblikud, sisse on seatud põrandaküte. Maja taastatakse tasapisi ja vastavalt võimalustele. Kogukonnas on aru peetud sellegi üle, milline võiks olla taastatud pastoraadi uus elu. Üks mõte on, et sinna võiks teha orelikeskuse koos Ahrensi keele- või konverentsikeskusega.

Sirje Semm

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)