Esileht » Online » Online artiklid »

Kuusalu pastoraadi sarikapeol osalesid kolm piiskoppi

17.02.2015 | | Rubriik: Online artiklid

Mullu aprillis jäid Kuusalu pastoraadihoonest tulekahju tagajärjel alles suur mantelkorsten ja seinad. Kui praht sai koristatud, pandi suve lõpuks varemetele ajutine katus. Firma Hardest Ehitus hakkas vahelage tegema novembris. Kuusalu vald eraldas pastoraadi taastamiseks eelmise aasta lõpus 50 000 eurot, kultuuriministeerium on lubanud anda 40 000 eurot.
Reedel, 30. jaanuaril olid sarikad pandud ning korstna kõrvale seatud pärg. Sarikapidu toimus pärastlõunal, osalesid peapiiskop emeeritus Andres Põder, uus peapiiskop Urmas Viilma ja ajutine peapiiskop Einar Soone. Musitseeris puhkpillikoosseis Kuusalu pasunakoori ja Kuusalu Kunstide Kooli muusikutest, dirigenti asendas Anne Jalakas.
EELK Kuusalu Laurentsiuse koguduse õpetaja Jaanus Jalakas tervitas kohaletulnuid ning tõdes, et Kuusalu vana pastoraat näeb praegu välja õudsem, kui kunagi varem. Aga nüüd on juba paistmas lootuskiired ning tegelikult on rõõmus päev, sest kohal on kolm peapiiskoppi, Eesti kiriku kahurvägi.  On vaja väge ja jõudu, et kevadisest sündmusest jagu saada.
Peapiiskop emeeritus Andres Põder rääkis, kuidas oli ka ise tulekahjupäeval Kuusalus kohal: „Jõudsin pastoraadi juurde, kui suured leegid olid vaibumas. Tallinnast tulles nägin kaugelt suitsusammast ja tulekuma. Mõtlesin, et see on traagiline ja kohutav sündmus. Siin nägin inimesi, kes askeldasid pastoraadi ümber päästmas arhiivi, ka klaverit. Teiega rääkides oli ilmne, et see pole ainult kaotuse tunnistamine, vaid juba ahervareme juures kogesin, et vaimusilmas nähti taastatud maja, õnnetus on olnud nagu usuäratus, mille abil ehitatakse uus. Tundub, et kurvastuse aeg hakkab olema selja taga. Soovin, et suur töö, mis ees seisab, aitab ehitada Kuusalu kogudust tulevaste põlvkondade auks.“

Edasi loe Sõnumitoojast.

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)