Esileht » Online » Online artiklid »

Kuus keskerakondlast nurjas Ratase plaani anda kirikule raha

07.06.2018 | | Rubriik: Online artiklid

Peaminister Jüri Ratas, Keskerakonna esimees, sai kolmapäeval enda parteilt lüüa, kui parlament lükkas keskerakondlaste häältega ebamäärasesse tulevikku valitsuse soovi anda omandireformi reservfondist raha kirikutele.

Peeter Ernits, Olga Ivanova, Heimar Lenk, Oudekki Loone, Marika Tuus-Laul ja Vladimir Velman ühinesid riigikogus opositsiooni saadikutega ning katkestasid häältega 45:40 valitsuse algatatud erastamisest laekuva raha kasutamise seaduse muutmise seaduse eelnõu 2. lugemise. See tähendab, et enne sügist see eelnõu parlamendis arutusele ei saa tulla, tegelikkuses vajub see valitsuse idee aga vaikselt riiulisse tolmuma.

Valitsus, eelkõige peaminister Ratas ja Isamaa, soovis leida võimaluse anda toetust Eestis tegutsevatele luteri ja õigeusu kirikutele ning seaduse eelnõu seletuskirja lugedes: “Kavandatava seaduse muudatusega loob Eesti riik aluse toetuse andmiseks selleks, et üles näidata solidaarsust ja mõistmist kirikute suhtes okupantide poolt toime pandud ülekohtu suuruse ja ulatuse osas.” Algselt püüdis valitsus raha andmist kirikutele ise otsustada, ent õiguskantsler Ülle Madise vaidlustas omandireformi reservfondi sellise kasutamise, misjärel valitsus algataski seaduse muutmise.

Edasi loe ERR Uudistest.

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)