Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kuurme mälestusfondi stipendium Hedi Vilumaale

03.08.2016 | | Rubriik: Kirikuelu

hedi_apr2013_f.JaanM2nnikSel aastal valis Herbert Kuurme mälestusfondi haldav komisjon laekunud taotluste hulgast välja stipendiumi saajaks Kõpu koguduse õpetaja Hedi Vilumaa (fotol), Tartu ülikooli usuteaduskonna doktorandi.

Hedi Vilumaa on lõpetanud EELK Usuteaduse Instituudi, omandanud magistrikraadi Tartu ülikooli usuteaduskonnas religiooniuuringute erialal. 2004. aastast on ta teeninud Kõpu Peetri kogudust. Tema eestvõttel on restaureeritud ja remonditud kirik ja töö selles jätkub.
Vilumaa on ka aktiivne kohaliku kultuurielu edendaja, korraldades Kõpu kirikus kontserte, näitusi, loenguid, ekskursioone, kohtumisõhtuid. Koguduse õpetajana on ta aastaid juhendanud laste omakultuuri ringi ja korraldanud kohalikke või praostkondlikke lastelaagreid.
Väga tihe on koostöö kohalike omavalitsustega nii valla kui maakonna tasandil. Hedi Vilumaa on öelnud: «On suur rõõm ja tänu, et saan olla ja töötada sellises koguduses ja kogukonnas mind hoidvate ja hindavate inimeste keskel!»
Varasematel aastatel on Kuurme stipendiumi saanud Andi Angel (Pöide), Triin Käpp (Tartu Ülikooli-Jaani), Arvo Lasting (Helme), Rene Alberi (Avinurme), Lembit Tammsalu (Kullamaa), Arvet Ollino (Saarde).
Herbert Kuurme mälestusfondi on asutanud perekond ja sõbrad legendaarse Põltsamaa kirikuõpetaja mälestuseks 2006. aastal eesmärgiga motiveerida noorte vaimulike enesetäiendamist ja toetada teoloogia eriala üliõpilaste õpinguid.
Mälestusfond on avatud ja sinna võivad annetada kõik füüsilised ja juriidilised isikud. Mälestusfondi haldab Tartu Kultuurkapital.
Eesti Kirik

Kristus ütleb: Kes teid kuulda võtab, see võtab kuulda mind, ja kes teid kõrvale lükkab, see lükkab kõrvale minu. (Lk 10:16)