Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kuulutada saab mitut moodi, ka näputööd tehes

10.05.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Näputööring liidab inimesi, aitab praktilistes asjades ja täidab omal moel kuulutaja rolli. Paremal õpetaja Kristiina Jõgi. Erakogu
Pärnu praostkonna Vigala Maarja koguduses alustas tööd käsitööring, et aidata peredel eluga paremini toime tulla.

1507 elanikuga Vigala vallas on koguduse liikmesannetajaid 300 jagu, elatakse vaikselt ja kokkuhoidlikult, kinnitab õpetaja Kristiina Jõgi. Alanud on kevadine leerikool ja plaanitud on kolmainupühal leeripüha pidada, kuid eelmise aastaga võrreldes on kristlikust õpetusest osasaajaid kasinalt. Nendegi üle tuleb muidugi rõõmustada ja leida võimalusi inimestega tihedamalt lävida.
Pikka aega õpetajal mõtteis mõlkunud naisring kogub nüüd endale osalejaid. Õpetaja Jõgi juhatab aprilli lõpust näputöömeistreid, et valmistada «väikseid toredaid asju», nagu ta ütleb. Näiteks järjehoidjaid, kuuseehteid ja muud, mis kiiresti valmivad ja kallist materjali ning erilisi oskusi ei nõua.
Näputööd tehes mõeldakse oma lähedastele ja tuttavatele, et oleks neile mõnel tähtpäeval südamest tulnud omavalmistatud kingitus teha. «Maal pole ju midagi ega ka millegi eest poekaupa osta,» ütleb õpetaja, kel Viljandi kultuuriakadeemiast saadud käsitööõpetaja kutse ja kes käinud kolm korda rahvakultuurikeskuse juures rahvarõivaste valmistamise kursustel. «Olen alati armastanud midagi näpu vahel teha,» kinnitab vaimulik.
Kui õnneks läheb ja töö hästi sujub, võib kogudus ehk mõne eurogi teenida, kui valminud asjakesed suvel teeliste projekti ajal kirikusse müüki panna. Aga oluline on õpetaja sõnul see, kui kogudusel hing sees ja jumalasõna kuulutusest kellelegi tuge on.
Praegu hakkab Vigalast pärit ja siinse koguduse liige organist Andres Uibo plaati lindistama, et augustis vääriliselt suure oreli 125. aastapäeva tähistada. Lisaks on kogudusel kaks väikest orelit. Ja nagu paljudes maakogudustes, käib pidevalt tants ümber puude. Jõudumööda võetakse surnuaiast maha ülekasvanud puid, praegu on järg lõhkumise käes. Kogudusemajas on kütta viis ahju ja pliit.
2008. aastal sai kogudusemaja uue katuse, aasta hiljem remonditi üks tuba ja see on välja üüritud, postkontori käes on üüril veel kaks tuba – väike sissetulek aitab kogudusel majanduslikult paremini toime tulla.
Rita Puidet

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)