Esileht » Uudis » Uudised »

Kutsumus saada vaimulikuks

06.08.2003 | | Rubriik: Uudised

25. juulil ordineeriti Simuna kirikus diakoniks Tartu Teoloogia Akadeemia üliõpilane Tauno Toompuu.
Jumalateenistusel, mis tõi kokku hulgaliselt rahvast, teenisid piiskop Einar Soone, Viru praost Avo Kiir ja õpetaja Ahto Mäe.
Sooritanud möödunud sügisel, 17. oktoobril koos veel viie eksamineeritavaga diakoni kutseeksami, pidi Tauno Toompuu enda sõnul enne ordinatsiooni täitma veel kaks tingimust: konfirmatsioonist pidi mööduma viis aastat ja kuus kuud pidi ta praktiseerima vanema vaimuliku juhendamise all. Juhendajaks sai praost Avo Kiir, kes ühtaegu täitis pärast õpetaja Tauno Tederi lahkumist Simunas hooldajaõpetaja kohustusi.
Kui Tauno Toompuu 1998. a sügisel asus õppima Tartu Teoloogia Akadeemiasse (TTA), ei osanud ta arvata, et peab õpingutes vahepeal puhkuse võtma. «Sain tegelikult diakoniks olukordade kujunemise tõttu, see polnud plaanis. Kogudus vajas inimest, kes oleks kohapeal karjaseks, nii tuli diakonietapp läbida,» ütleb vastne diakon. Puhkus oli paratamatu – Tauno sõnul on tööd Simunas, kus ta ametlikult 2001. aastast praktikal oli, ohtralt olnud. Samas tegi ta juba varem noortetööd, sest on ise Simuna lähedalt pärit.
Tauno lähim plaan on loomulikult TTA lõpetada ja siis edasi õppida. «Õpetajaamet on kogu aeg silme ees olnud. Kui kirikus käima hakkasin, tekkis kohe mõte õpetajaks saada. Pärast keskkooli õppisin tehnikumis majandust, aga see ei pakkunud kuigi palju. Elu nõudis suuremat sisu ja mõtestamist, hakkasin kirikus käima ja mõtlesin, et võiks end kirikuga tihedalt siduda. Proovisin laste- ja noortetööd, hinges tekkis kutsumus tegutseda õpetajana,» ütleb Tauno.
TTA tudengitest on luteri kirikusse varem diakoniks ordineeritud Tarmo Linnas (Viru-Jaakobi ja Tudu kogudus), Saima Sellak-Martinson (Tallinna Kaarli kogudus), Jaanus Klaas (Türi kogudus), Urmas Paju (Rõngu kogudus) ja Moonika Tali, kes teenib kaitseväes lipnikuna. Pärast pastoraalseminari läbimist on õpetajaordinatsiooni saanud Kalle Gaston (Karksi kogudus), 8. augustil aga ordineeritakse õpetajaks Marek Roots.
Tauno Toompuu ei hoia koolist saadud teadmisi vaka all – lisaks diakonitööle toimetab ta Tartu Pereraadios hommikuprogrammi.
Rita Pokk

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)