Esileht » Online » Online artiklid »

Kutsume sügisreisile Gruusiasse

17.08.2011 | | Rubriik: Online artiklid


Gamardžoba, Saakhartvelo, tervitus, Gruusia!

26. septembrist 3. oktoobrini on kavas reis Gruusiasse. Mäed, Gruusia õigeusu kirik ja iidsed katedraalid, sõbralik tuttav rahvas. Lend Tallinnast vahemaandumisega Riias. Reisijuht Gruusias kogenud matkajuht Valdo Kangur, giidiks kohalik.
Reisi hind 700 eurot. Info Juune Holvandus, tel 5568 1181, e-post juune7@yahoo.com

Reisikava
1. päeva õhtul algab öine lend, öö jääb poolikuks ja järgmise hommiku veedame hotellis.

2. päev
Tbilisi linn on üle 1500 aasta vana. Ainulaadne rahulik paik maailmas, kus kohtuvad katoliiklus, õigeusk, islam ja judaism. Kõlada, tõsi, tohivad ainult õigeusu kiriku kellad.
Vaatame Narikala kindlust ja kirikut, kust avaneb pilt oru nõlvadel paiknevale Gruusia pealinnale. Külastame 2002 valminud, Gruusia mõõtmeilt suurimat õigeusu kirikut Sameba katedraali.
Üle linna kõrguvadki kaks kuplit, vastne katedraal ja presidendiloss.
Öö Tbilisis.

3. päev
Muistne pealinn asus Mskhetas, mida on kutsutud ka uueks Jeruusalemmaks. Lähedal asub veel Jvari klooster, samas on Gruusia vaimuliku elu keskusi Svetitskhoveli, kuhu tuleb kokku palverändureid Kaukaasiast ja kaugemaltki. Avaldame austust evangeeliumi kuulutaja püha Nino mälestusele, naisele, kes tõi Kristuse õpetuse Gruusiasse, saame teada Gruusia risti ajalugu.
Öö Tbilisis.

4. päev
Kahheetia veinipiirkonna elamine-olemine avab Gruusia elu omapärase tahu. Eluvesi on seal vein. David Gareja kloostrikompleks.
Ööbime Kahheetias.

5. päev
Mägedest Gruusias mööda minna ei saa ja oleks ka patt. Kazbeki kaksiktipud jäävad üle viie tuhande meetri kõrgusele pilvedesse peitu. Tegemist on legendirikka jumalate mäega, sinna sõidame mööda Gruusia sõjateed, mis on elamus omaette. Ööbime Gudauri suusakeskuses. Teel on Ananuri kindlus ühes kirikukompleksiga, peakirikut kaunistavad põnevad ornamendid ja freskod.

6. päev
Stepatsminda külas imetleme Kazbekki ja Gergeti Kolmainu kirikut. Siis naaseme Gudauri, sööme gruusiapärast õhtusööki, see on hinna sees.

7. päev
Uplistsikhe liivakivvi kaevatud kunagised koobaslinnad märgivad paika, mis oli asustatud juba pronksiajal. Legendaarne kuninganna Thamar olevat seal valitsenud. Linna ajalugu on ristunud ka Siiditeega. Stalini sünnipaik Gori jääb lähedale. Sealt naaseme õhtuks tagasi Thbilisi. Sõit võtab siiski aega, paikkond on mägine. Lõpuõhtu veedame elava muusikaga restoranis.

8. päev
Oleme kogenud sõbraliku rahva südamlikku vastuvõttu, näinud kuninglikke mägesid, Gruusiale omaseid massiivseid katedraale. Äralend.

Meenutus: Gruusia vaimuliku muusika kontsert Rapla kirikus 5. augustil kell 19.00

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)