Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kutsume 20. augustil laulupäevale Põlvasse

17.08.2016 | | Rubriik: Kirikuelu

Intsikurmu laululava on meeldiv peopaik. Arhiiv

Misjonipäevad käivad ja tulemas on Võru praostkonna vaimulik laulupäev. Ka Vastseliina kiriku segakoor võtab sellest osa, andes kontserdi õnnestumiseks oma panuse.

Kui leiaks selle õige alguse, siis … Kui leiaks sellise inimese, siis … Kui ilmad paremaks lähevad, siis … Kas pole tuttavad kõik need algused? Jääb lisada vaid lause lõpp. Igale inimesele sobiv. Igale tegevusele sobiv. Pühapäev Vastseliina kirikus erineb selle poolest, et siin ei kehti sõnad «kui» ja «siis». On rahu ja armastus. Tingimusteta. Jumala-poolne.
Koor on oma lauludega rikastanud kiriku teenistusi nii kirikupühadel kui teistel tähtsatel üritustel kirikus ja väljaspool seda. Osa võeti ka vaimulikust laulupeost Tartus koos Kolepi segakooriga Hellermed. Aga mitte ainult koorilaul ei ole see, mis on kaunistanud jumalateenistusi. Kooris laulab mitu võimekat lauljat, kes on esinenud edukalt ka solistina. Üheks selliseks lauljaks on Luule Tasso. Tema esitatud lauludest nii mõnigi on jäänud hinge kauaks. Koguduses tegutseb veel üks laulukooslus – duett. Neid on Vastseliina kiriku teenistustel laulmas olnud lausa kaks: Ülle Sok ja Erki Sok ning Luule Tasso ja allakirjutanu.
Kõik huvilised on oodatud osa saama EELK misjonipäevade raames toimuvast praostkonna laulupäevast 20. augustil kell 17 algaval kontserdil Põlvas Intsikurmu laululaval, kus esinevad nii lapsed kui täiskasvanud, orkestripoisid ja koorid ning solistina Erki Sok. Meie sõbrad soomlased aitavad igati kaasa, et kontsert õnnestuks. Oma väärika panuse selleks annab Tero Ruotsala bänd. Kõik lauluhuvilised aga on jätkuvalt oodatud Vastseliina kirikukoori.
Ara Bander,
Võru praostkonna muusikasekretär

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)