Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Kutse Jumala riiki

27.06.2019 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Jeesuse sõnad „Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina anna teile hingamise!“ (Mt 11:28) on paljudele tuttavad. Oleme nendega harjunud.
Kuid päeval, mil Jeesus need sõnad esmakordselt ütles, võisid kuulajad tõsiselt jahmuda. Kes on see inimene, kes räägib nagu see, kellel on taevane meelevald?! Kuidas ta tohib öelda, nagu ütles kord Jumal: „Mina vabastasin tema õla koorma alt, tema käed pääsesid korvide kandmisest“ (Ps 81:7)? Kas Jeesus saab tõesti tuua lahenduse vaevatud ja koormatud inimhingele?
Jah, nii see on. Jumal, taevane Isa, kutsub inimesi valguseriiki just oma Poja Jeesuse kaudu. Juba kutse ise on tunnistus Jumala armulistest mõtetest. Ta ei taha, et keegi hukkuks, vaid et kõik jõuaksid meeleparanduses osadusse Elu Allikaga (2Pt 3:9).
Jeesus annab hingamist. See tähendab eelkõige rahu, et rängemadki eksimused on andeks antud ja süü lepitatud. Rahu sellest, kui selgub meie olemasolu tõeline tähendus ja eesmärk. Rõõm, et Jumal asetab oma kandva käe otsekui kindla kalju meie teekonda toetama. Kindlustunne, et kõik on tema käes, kes armastab meid igavese armastusega.
Maailmas on palju kutsujaid ja tohutult lubadusi. Kõiki neid kaalutakse kord Jumala vaekaussidel. Need, kes kuulevad ja järgivad Jumala kutset Kristuses, ei pea häbenema.
Marek Roots

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)