Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Kutse Jumala riiki

21.06.2017 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Head uudised levivad inimeste seas väga kiiresti. See teeb inimesest inimese, et ta hoolib teistest ja püüab neile edasi anda seda head, mis tal on. Mäletan lapsepõlvest, kui kiiresti levis sõnum müügile tulnud defitsiitsest kaubast ja kuidas minutite jooksul tekkisid poe ukse taha järjekorrad. Tänapäeval anname sama kiiresti edasi sõnumeid headest vakantsetest töökohtadest ning jagame infot sellest, kus riigis on hea elada ja töötada.
Kristlasele on antud hea sõnum Jumala riigist. Jumala riik tähendab ühendust oma Loojaga. Nii nagu loomulik on, et laps tunneb erilist sidet oma vanematega, nõnda igatseb inimese hing ka sidet oma Loojaga. Jumala riigi kodanikuks saab inimene ristimises. Seejärel kannab Jumal teda eluteel siin maailmas. Ning kui aeg siin maailmas lõpeb, astub inimene igavesse ellu. Pakkumisel on nii turvaline elu siin maailmas kui igavene elu Jumala riigis. Ning Jeesus kutsub ka meid, kui ta lausub „Tulge minu juurde kõik …“.
Kummaline on see, et kõik inimesed ei võta seda kutset vastu. Jumal pakub ju midagi palju rohkemat kui see, mida keegi teine meile siin maailmas pakkuda suudab. Ja sageli on just pisiasjad need, mis meid Jumala kutset järgimast tagasi hoiavad. Seega on arukas kaaluda ja mõelda, mis on elus oluline, ja vastavalt sellele teha oma valikud.
Kaido Soom

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)