Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Kutse Jumala riiki

10.06.2015 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Meid kutsutakse sageli mitmetele üritustele: näi­teks ristsetele, laulatusele, matustele, sün­ni­päevale ja koolilõppu või uut töökohta tä­his­tama. Sageli on kõiki kutseid võimatu vastu võtta, sest aega on paraku piiratult. Siis seisab inimene valiku ees, kuhu minna ja kuhu mitte. Otsustades valime välja kõige olulisema nendest üritustest ja läheme sinna.
Sageli haaravad meid need maised kutsed niivõrd, et unustame Kristuse kutse, kes lausub: «Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise» (Mt 11:28). Nii kõlab kutse Jumala riiki, kuhu pääsu avab meile Jumal.
Sellest suuremat kutset ei ole olemas, sest sel­lest kutsest sõltub inimese saatus igaveses elus. Kes Jumala kutse vastu võtavad, need pää­sevad igavesse ellu, ja kes kutse hülgavad, need jäävad sellest ilma. Jumala kutsega liitub tõotus, et selle vastuvõtja saab hingamise, see tähendab, et inimene leiab oma elutee ja saab rahu südamesse.
Kutse Jumala riiki tähendab ristimata inimese jaoks kutset ristimisele, sest just selle sakra­men­di kaudu algab tee jumalalapsena siin maailmas. Alates ristimisest tähendab see eluteel koos Jumalaga käimist ja tema usaldamist ning see teeb ristiinimese elu palju lihtsamaks. Jumala kutset ei tasu unustada argiste kutsete rohkuses, sest sellest sõltub meie õnn ja tulevik.
Kaido Soom

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)