Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Kutse Jumala riiki

25.06.2014 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Elus saame väga erinevaid kutseid. Kui inimene peab kutsujat oluliseks ja tähtsaks, siis ta võtab kutse vastu ja läheb kohale. Näiteks kui keegi saab kutse presidendi vastuvõtule, siis ei peeta paljuks sõita maha pikk maa ja oodata järjekorras tükk aega selleks, et saaks telekaamerate ees presidenti kätelda. Vaatab ju seda üritust terve Eestimaa. Sinna saavad kutse vaid vähesed valitud ja väga üksikud neist ei lähe kohale.
Kuid on olemas veel kõrgem kutsuja kui president: Jumal. Kristus lausus: «Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise!» See on kutse Kõigekõrgemalt, mis on antud igale inimesele. Maise kutse puhul on tavaliselt meid ootamas pidu, kus saame süüa kõhu täis ja suhelda mõne tunni meeldivate inimestega.
Kutse Jumala riiki pakub inimesele hingerahu selles maailmas, kuid aitab astuda ka siit maailmast igavesse ellu. Pole olemas suuremat kutset, kui on Jeesuse kutse, sest sellest kutsest sõltub igavik.
Kui maistest kutsetest võtame enamiku vastu, siis mida teeme kutsega Jumala riiki? Sellel kutsel pole märgitud ei päeva ega tundi, see on alati kehtiv. Vahel võib juhtuda, et seepärast lükkame kõige olulisemat kutset aina edasi, kuni ühel hetkel võib olla hilja. Seepärast tasub suurim kutse vastu võtta nüüd ja kohe ning järgida eluteel Jumalat.
Kaido Soom

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)