Esileht » Uudis » Uudised »

KÜSK alustas uue koosseisuga

04.03.2020 | | Rubriik: Uudised

Siseministeeriumi juures töötava Kodanikuühiskonna Sihtkapitali (KÜSK) nõukogu sai uued liikmed. 

KÜSKi eelmise nõukogu liikmete ametiaeg lõppes 22. jaanuaril ja rahvastikuminister Riina Solman korraldas avaliku konkursi vabakonnapoolsete nõukogu liikmete leidmiseks. Nõukogusse kandideeris neljale vabaühenduste esindaja kohale 18 väärikat kandidaati. 

Uuteks liikmeteks kinnitati 17. veebruaril vabaühenduste esindajatena Aage Õunap, Avo Üprus, Irene Käosaar ja Viljam Borissenko. Aage Õunap on MTÜ Eesti Lasterikaste Perede Liidu president, Avo Üprus on EELK Diakoonia- ja Ühiskonnatöö SA ning Ühiskonnatöö SA juhataja, Irene Käosaar Integratsiooni Sihtasutuse juhataja, Eesti Lastekaitse Liidu vanematekogu liige, Maarjamaa Hariduskolleegiumi hoolekogu aseesimees ja Ida-Virumaa ekspert ning Viljam Borissenko Avatud Lootuse Fondi juhatuse liige ja koostöö koordinaator ning MTÜ Lootuse Küla Päästeseltsi asutajaliige 

Lisaks neljale vabaühenduste esindajale on nõukogus ka kolm riigi esindajat – siseministeeriumi, rahandusministeeriumi ning Eesti Linnade ja Valdade Liidu esindaja.

Eestis on umbes 22 500 mittetulundusühingut ja sihtasutust. Neist umbes 800 on sihtasutused ning üle 500 usulised ühendused. Usulistest ühendustest enamik kuulub kirikutesse või koguduste liitudesse.

Eesti Kirik

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)