Esileht » Uudis » Uudised »

Kursandid leeriõnnistusel

04.02.2004 | | Rubriik: Uudised

Narva Aleksandri suurkirikus ristiti ja leeritati 2. veebruari õhtul järjekordselt piirivalve õppekeskuse kursante.
Narva-Jõesuu Piirivalve Õppekeskuse kaplani nooremleitnant Gustav Kutsari sõnul registreeris leerikursusele seekord 50 poissi, kursusest osavõtt jäi aga kasinamaks – 29. Ka kippus kursus ajaliselt lühikeseks jääma, kuna kaplan Kutsar viibis pikemat aega Kanadas, aga poisid lahkuvad 6. veebruaril piirile.
Ka kimbutas jaanuaris õppekeskust gripiviirus: 110 poisist 52 langes laatsaretti ja ülejäänutel tuli ööd-päevad patrullida ja valves viibida. Ära jäi koguni üks nädal metsaõppust. 20 vajalikust leeritunnist õnnestus osal poistest kohal käia vaid viies, osal 7–8. Kutsar möönab, et seetõttu kõik poisid leeritunnistust ei saa. Nii said ristimistunnistuse .. ja leeritunnistuse .. poissi.
Esmaspäeval, kui poistel pikk päev seljataga, sealhulgas õppepäev Sinimägedes, kus Kutsar neile muuseas ka kunagi samas toimunud lahingutest jutustas, viidi nad Narva leeripühale. Õhtuses Suurkirikus jutlustas praost Avo Kiir, küünlapäeva kõne pidas Narva koguduse õpetaja Villu Jürjo, ristimiskõne Nissi koguduse õpetaja Lea Jants ja leerikõne Gustav Kutsar.
Põhjus esmaspäeva õhtul leeripüha pidada oli praktiline. Kutsari sõnul ei tahtnud ta, et poisid oleksid pidanud valima, kas tulla pühapäeval kirikusse õnnistust saama või loobuda enne piiriteenistust kodu külastamast. Ka oli osadel poistel veel teist korda kirikus käimata.
Narva Aleksandri kirik on kaks aastat tagasi kuulutatud Piirivalveameti kodukirikuks.
Rita Pokk

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)