Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kuressaares ühtses palvemeeles

18.11.2020 | | Rubriik: Kirikuelu
Kuressaare linnuse kapiitlisaalis istusid ühises palveosaduses erinevate uskkondade, omavalitsuse ja riigi esindajad. Erakogu.

Saaremaad külastanud rahvastikuminister Riina Solman osales peakõnelejana Saaremaa valla palvushommikusöögil, mille teemaks oli „Armastame elu“.

Kuressaare linnuse kapiitlisaalis toimunud palvushommikusöögi eesmärgiks oli kutsuda eri konfessioonide esindajad ühe laua taha koos riigi ja kohalike omavalitsuse juhtide ning avaliku elu tegelastega vahetama mõtteid ja ühendama palved kogukondlike suhete sidususe arendamiseks ning ühiskonna paremaks teenimiseks. 

Seda Ameerika Ühendriikidest Eestisse jõudnud koosviibimise formaati kasutati Saaremaal esmakordselt 2007. aastal. 

Huvi sündmuse vastu oli elav, sellest võttis hinnanguliselt osa 50 inimest. Külalisena osales ka piiskop Joel Luhamets, kes noore vaimulikuna teenis aastatel 1978–1983 Kuressaare ja Kaarma kogudust. Tervitas vallavanem Mikk Tuisk, Saare maakonna rahvastikuküsimustest rääkis volikogu esimees Tiiu Aro. Lauapalve pidas kohaliku baptistikoguduse emeriitpastor Herman Mäemets.

Riina Solman rõhutas, et ministrina on talle oluline näha, milliste probleemidega vald, mis kevadise koroonakriisi ajal sai ränkraske kogemuse, jätkuvalt silmitsi seisab ning kuidas pandeemiast tekkinud probleeme lahendab. Kui koroonakriisist tingituna on paljud pered sattunud majandusraskustesse, siis ministri sõnul näitavad uuringud kahjuks, et just lasterikkad pered on majanduslikus mõttes enim haavatavad. 

Kolmandaid ja järgmisi lapsi sünnib Saaremaal rohkem kui Eestis keskmiselt, mistõttu kohtus minister Saaremaa visiidi raames ka siinsete lasterikaste perede ühenduse juhtidega. Minister Solman kinnitas, et teeb endast oleneva, tagamaks riikliku toetuse majandusliku raskusega kimpu jäänud lasterikastele peredele. Ta rõhutas, et plaanitava seadusemuudatuse tulemusel ei peaks epideemiast tulenev kriis jääma aastateks pereplaneerimist negatiivselt mõjutama. 

Liina Raudvassar

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)