Esileht » Online » Online artiklid »

Kuressaares alustab suveleerikursus

30.06.2013 | | Rubriik: Online artiklid

uvine koolide lõpetamise aeg seab paljusid noori ja täiskasvanuid uute valikute ja väljakutsete ette. Kuna iga lõpp on alati uue algus, pakub suvi uute valikute langetamiseks ja endas selgusele jõudmiseks järelemõtlemisaega.

Jaanipäeva järel korraldab EELK Kuressaare Laurentiuse kogudus huvilistele suveleerikursuse, mis algas 25. juunil ja lõpeb leeripühaga 21. juulil.

Leerikursus sisaldab ülevaadet kristliku usutunnituse ja praktika põhialustest. Kursuse läbimine annab õiguse astuda ristimise ja leeriõnnistamise kaudu kiriku liikmeks. Liikmelisus avab tee kiriklikest talitustest ja jumalateenistuslikust elust osasaamiseks. Pärast seda on koguduse liikmeks astunul õigus ristida oma alaealisi lapsi või olla ise ristivanemaks, laulatada oma abielu, osaleda armulaual ja saada osa muudest õnnistamis- ja pühitsemistalitustest.

Leeritunnid, mis toimuvad kaks korda nädalas teisipäeviti ja neljapäeviti (Kauba tn 5 hoovimajas) algusega kl 19.15, on üles ehitatud vestluspõhiselt. Olukorras, kus adekvaatset infot ristiusu tegeliku olemuse kohta on ühiskonnas raske leida, on leeritundides võimalik leida vastuseid paljudele inimesi huvitavatele küsimustele. Kuna suvine leerikursus on keskendunud lühikesele ajaperioodile, on soovitatav osaleda pühapäeviti ka kirikus toimuvatel jumalateenistustel.

Edasi loe ajalehest Meie Maa.

Mina olen Hea Karjane. Minu lambad kuulevad minu häält ja mina tunnen neid ja nad järgnevad mulle ning ma annan neile igavese elu. (Jh 10:11a,27–28a)