Esileht » Online » Online artiklid »

Kuressaare Laurentiuse kirik sai uue tuulelipu

16.08.2019 | | Rubriik: Online artiklid

20 aastaga on Kuressaare Laurentiuse kiriku restaureerimise- ja renoveerimistöödega jõutud põrandast torni tipu – kuldse ristini. Ja raha on selleks kulunud üle 1,8 miljoni euro. Aga päris ideaalses korras kirik veel pole.

Neljapäev oli see päev, kui loodetavasti taas sajanditeks kiriku torni tõstetud risti, tuulelippu ja tornikuuli sai nii lähedalt uurida. Pärast kirikusümboolika õnnistamist ja tulevaste põlvkondade jaoks tornikapslisse pandud ajaloolise üriku allkirjastamist pakiti kõik atribuutika korralikult sisse, et need kahjustamata torni tippu jõuaksid. Alates neljapäevast on aga Kuressaare Laurentiuse kirikutorni tuuelipp täiesti uus, vanast tuulelipust saab museaal, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Kiriku restaureerimistööde juht Juhan Kilumets ütles, et vana tuulelipu vanuseks on 245 aastat. “Ühtepidi ta on täitsa tubli ja teda võiks veel putitada, restaureerida ja tagasi panna. Aga teine on see, et ta on niivõrd väärtuslik. Ta on ju 1774 tehtud ja tal on suur väärtus mitte ainult kiriku vaid kogu linna ajaloo seisukohast ja seetõttu me peame teda nüüd hellemini hoidma,” rääkis Kilumets.

Edasi vt ERR Uudistest.

Kristus ütleb: Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise! (Mt 11:28)