Esileht » Online » Online artiklid »

Kuressaare alliansspalvenädal 2015

08.01.2015 | | Rubriik: Online artiklid

Kuressaares kestab alliansspalvenädal, mis algas teisipäeval Nelikaares, kus sõnumit jagas Tiina Ool ja jätkus kolmapäeval Siioni kirikus, kus kõnelesid Rein Käsk ja Alur Õunpuu.

Alliansspalvenädal on aeg, mis on pühendatud ühisele palvele ja üksteise teenimisele ja mis võetakse ette ühe piirkonna erinevate konfessioonide kristlaskonna poolt.

Kui igapäevases koguduseelus on iga kirik oma tegutsemised juba paika seadnud, siis ühises palvenädalas ühendatakse palvejõud ja tehakse tihedamat koostööd. Nii kõneleb neljapäeval Laurentiuse kirikus Roland Tõnisson, reedel metodisti kirikus Herman Mäemets ja laupäeval adventkirikus jagab vaimulikku kosutust Rando Metsamaa. Kõik need õhtud algavad kl 19.

Võrgustik ühtehoidmiseks

Eesti Evangeelne Allianss (EEA) on hea tahte organisatsioon, mis kujutab endast üksikkristlasi, kristlikke kogudusi, uskkondi ja kirikutevahelisi organisatsioone ühendavat võrgustikku. Eesmärk on austada Jumalat, aidates tõhustada Kristuse sõnumi levikut ja järgimist kõikide inimgruppide keskel Eestimaal.

Sisult ja vormilt Eesti-kesksena võimaldab, visandab ja koordineerib EEA evangeelset koostööd kõigi evangeelselt orienteeritud uskkondade (EELK, EEKBL, EMK, EKNK jt) ja misjoniorganisatsioonide (EEÜÜ, Agape Eesti, Avatud Piibli Ühing, Päästearmee jt) vahel.

Edasi loe Meie Maast.

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)