Esileht » Elu ja Inimesed » Ühiskond »

Kuperjanovis algas sügis teisiti

07.10.2015 | | Rubriik: Ühiskond

Kuperjanovlaste kohtumine hooldekodu patsientidega möödus rõõmsas ja sõbralikus õhkkonnas.
Anna-Liisa Vaher

23. septembril külastasime talvise kutse ajateenijatega Võru haigla õendusabikeskuse hooldekodu, et tuua rõõmu vanurite argipäeva ning pakkuda ka sõduritele teistmoodi kogemust.

Uue kutse saabumise ootuses viibides on väljaõppe osa drillseersantide jaoks veidi kahanenud: tehakse ettevalmistusi uute ajateenijate tulekuks ning tegeldakse muude administreerivate ülesannetega.
Kui suuremad ettevalmistused tehtud, tekkis kerge ajaline aken, mida otsustasime kasutada tavapäratult. Nimelt leidsid Kuperjanovi jalaväepataljoni (JVP) miinipildujapatarei viis talvise kutse sõdurit, et võiks teha midagi heategevuslikku. Nii sündis mõte pakkuda kohtumist hooldekodu elanikega.
23. septembri pärastlõunal oodati meid saiakeste ja morsikannudega kaetud pika laua taga, kuhu olid juba valmis sätitud memmed-taadid, ootusärevus silmis. Õendusjuht Hille Vaht ütles, et meid hakati ootama juba esmaspäevast ja nagu teatas osakonna kõige atsakam patsient Aino Saan, on neil külas käinud küll lasteaedasid ja muid asutusi, aga kaitsevägi veel mitte.
Hakatuseks laulsime ühiselt mõned laulud, proua Saan pidas kauni kõne sealsete elanike elust. Ühel proual oli valminud armas luuletus sõduritele, mille ta ka ette luges. Meeleolu lõi veel lisaks patsientide endi koosseisust moodustatud lauluansambel Ratastool. Hooldaja Anneli Rebane juhtis ühist võimlemist ja vestlusringi vanurite ning ajateenijate vahel.
Saiakesed söödud, aitasid sõdurid tänuliku kuulajaskonna palatitesse ning juttu ja tegevust jätkus poistel sealgi veel kauaks – kes aitas memmesid voodisse tõsta, kes istus niisama mõne voodiveerel ning ajas pikalt juttu. Kahe erineva generatsiooni kohtumine oli südamlik ja soe: hooldekodu elanikele tõeline värskendus ning rõõmustav elamus, sõduritele kindlasti maailmapilti avardav kogemus. Pärast väikest jalutuskäiku õues jätsime hüvasti ning sõitsime tagasi väeossa. Süda jäi aga väga rahule, et saime paljude heade südamete jaoks teha sügise alguse tavapärasest helgemaks ja värvilisemaks.
Nooremleitnant
Anna-Liisa Vaher,
Kuperjanovi JVP kaplan

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)