Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kunstnik maalis Vana Testamendi teemadel

25.05.2010 | | Rubriik: Kirikuelu, Uudised

Valli Lember-Bogatkina maalis Jaakobi unenägu. Tiiu PikkurKunstnik Valli Lember-Bogatkinal (88) on valmis saanud Roela mõisa kabeli maal «Jaakobi unenägu».
Roela mõisa praegune omanik ja taastaja, kuulsa maadeuurija Ferdinand von Wrangeli neljanda põlve järeltulija Peter Krienitz on kunstniku hea tuttav ja tema palvel on Lember-Bogatkina mõisa kabeli aknale maalinud pildi jumalaemast lapsega. Hr Krienitzi palvel asus kunstnik maalima Vana Testamendi lugu Jaakobi unenäost. «Mulle see meeldis, olen elu aeg Jumalat uskunud ja see teema läks mulle väga südamesse, maalin südametunnistusega,» räägib kunstnik. «Selle pildiga nägin palju vaeva, tegin kümmekond kavandit. Mul käis siin ka üks modell poseerimas. Jaakob on tema järgi maalitud. Jumal on selline, nagu mina teda ette kujutan. Et tegu on ikka unenäoga, siis olen enamiku pildist udu sisse maalinud.»  
Valli Lember-Bogatkina ei ole varem vaimulikel teemadel maalinud, kuid ütleb, et pärast «Jaakobi unenägu», mida ta suure armastusega tegi, on nõus veel sel teemal maalima. Küll aga on tema teoseid eksponeeritud kirikutes. Möödunud aastal oli näitus Viimsi kirikus, korra ka Norras. Sel suvel tuleb näitus ühes Viljandimaa kirikus.
Tiiu Pikkur

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)