Esileht » Online » Online artiklid »

Kumnas taastatakse Martin Lutheri mälestussammas

06.10.2018 | | Rubriik: Online artiklid

Kumna mõisa maadel aastasadu seisnud Martin Lutheri mälestussammas on plaanis taastada. Kohalikud algatasid ettevõtmise juba enam kui 10 aastat tagasi, praegu on seal mälestustahvel.

Kuue ja poole meetri kõrgune reformaator Martin Lutheri kuju seisis kiviviske kaugusel Keilast kuni 1949. aastani. Selle püstitas 9000 rubla eest Kumna mõisnik Georg von Meyendorff, kes oli tsaariarmee ohvitser ja ühtlasi luteri kiriku kõrgeim ametiisik Vene impeeriumis. Täna on samas kohas mälestustahvel, mis avati 10 aastat tagasi, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Martin Lutheri mälestusmärgi taastamise algataja Arne Kask ütles, et tema kadunud isa rääkis pidevalt sellest, kuidas seal Lutheri ausamba juures kokku saadi ja mismoodi seal suured pidustused olid.

“Selle koha nimetus tänani rahva keeles on – lutteruse all. Seal isegi noored said kokku – olevat saanud tähendab ja inimesed, kes tulid Harku või Kumna või Hüüru küla poolt seal, siis nad alati läksid mööda,” ütles Martin Lutheri mälestusmärgi taastamise eestvedaja Rein Siim.

Edasi ERR Uudistest.

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)