Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kümme õnnistatud aastat

23.12.2020 | | Rubriik: Kirikuelu, Kultuurielu

Kristlikul noorteajakirjal Pluss täitus novembris kümme aastat esimese numbri ilmumisest.

Aastaid tagasi käisid Soome misjoniühingu SLEY misjonärid Kari Tynkkynen ja Sakari Seppälä koos Soome noorteajakirja Nuotta toimetajaga Tartus kirikulehe toimetuses. Mäletan neis pulbitsenud kirge ja entusiasmi, mis seostus formaadilt sarnase noorteajakirja väljaandmisega Eestis. Peatoimetajaks sai Joel Reinaru, kes praegugi selles ametis olles meenutab, et idee anda välja noortele mõeldud ajakirja tekkis mõlemal pool Soome lahte. Ühel meelel oldi ka sisu osas – see pidi olema kristlik, mitte laiatarbekaup.  

Tõden, et kuigi kümme aastat on möödunud, pole tegijate ind raugenud. Ideede puudust märgata pole, pigem vastupidi – see kasvab nagu veerev lumepall. Ajakiri aga ongi jäänud ainukeseks kristlikuks spetsiaalselt noortele mõeldud regulaarselt ilmuvaks väljaandeks. Kui sarnase formaadiga hakkas kümme aastat tagasi ilmuma ajakiri ka Venemaal, siis seal on ilmumine viimastel aastatel olnud kaootiline. 

Joel ütleb, et ajakiri sünnib tänu vabatahtlikule tööle ja et püsivalt on ajakirjaga seotud 20–25 noort. Väikese koormusega on siiski tööl kaks inimest. Ajakirja pole aga võimalik välja anda ilma otsese rahalise toeta. Siinkohal kuuluvad peatoimetaja tänusõnad Norra Misjoniseltsile, Soome misjoniseltsile SLEY ja EELK Misjonikeskusele. Kui kiidan ajakirja head paberit ja meeldivat kujundust, sõnab Joel: „Kui on hea sõnum, peab ka pakend korralik olema.“ 

Rita Puidet

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)