Esileht » Uudis » Uudised »

Kümme aastat Johanniitide Abi Eestis

01.10.2014 | | Rubriik: Uudised

Kolmapäeval, 24. septembril tähistati palvusega Tallinna Peeteli kirikus SA Johanniitide Abi Eestis kümnendat aastapäeva. Kohal olid Soome, Rootsi ja Saksa johanniitide ordu esindajad.

Teenis sihtasutuse EELK-poolne esindaja õpetaja Patrik Göransson, tervitas Peeteli koguduse õpetaja Avo Üprus. Palvuse järel tegi ülevaate EELK hetkeseisust kantsler Urmas Viilma. Tallinna abilinnapea Merike Martinson tänas ordu esindajaid abi eest ja andis üle Tallinna tänukirja.
SA Johanniitide Abi Eestis asutati konsistooriumi otsusega 2004. aastal eesmärgiga toetada haigeid ja abivajajaid, lähtudes kristlikest põhimõtetest.
Kümne aasta jooksul on sihtasutus abistanud Tallinna diakooniahaiglat meditsiinitehnika soetamisel, korraldanud erivajadustega lastele suvelaagreid laagrikeskuses Talu, abistanud Peeteli kiriku sotsiaalkeskust. Tallinn on saanud 100 mobiilset häirenuppu ja nende toimimise keskuse. Nii on loodud ülelinnaline häirenupusüsteem, mille teenust on kasutanud üle 200 inimese ja mis võimaldab eakatel ning puuetega isikutel elada võimalikult kaua oma kodus. Abistatud on ka Tallinna lastehaiglat.
EELK-poolne teine esindaja, Peeteli sotsiaalkeskuse juhataja Mati Sinisaar tegi põhjaliku ülevaate keskuse tööst ja lastest, kes sealt sirgunud ning elus oma koha leidnud. Johanniidid on aidanud sotsiaalkeskusel väikebussi hankida, puudusekannatajatele on jagatud toiduabi.
1070. aasta paiku Jeruusalemmas tekkinud johanniitide ordu on aegade jooksul tegelnud palverändurite toitmise, majutamise ja ravimisega. Ordu tegevust on õigusega peetud nüüdse sotsiaalhoolekande eelkäijaks.
Tiiu Pikkur

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)